BARANOVSKI ogłasza premierę nowej płyty „Ucieczki i powroty”

Jest też klip do nowego singla.


2023.12.08

opublikował:

BARANOVSKI ogłasza premierę nowej płyty „Ucieczki i powroty”

fot. mat. pras.

„Ucieczki i powroty” – tak zatytułowany będzie nowy, trzeci album BARANOVSKIEGO. Jego premiera odbędzie się 16 lutego 2024. Od debiutu BARANOVSKIEGO minęło pięć lat. W tym czasie wokalista, muzyk, songwriter i producent wydał dwie płyty. Pierwsza zatytułowana „Zbiór” ukazała się w 2019 roku i uzyskała status Złotej Płyty. To na niej znalazły się przebojowe single „Dym”, „Luźno”, „Zbiór” i „Czułe miejsce”.

Dwa lata później swoją premierę miał uhonorowany Platyną drugi album BARANOVSKIEGO zatytułowany „BARANOVSKI 2”. Z niego pochodzą kolejne hitowe piosenki: „Momenty”, „Wolność”, „Nie mamy nic” i przede wszystkim „Lubię być z nią”. Ten ostatni singiel był jednym z największych przebojów 2020 roku – dotarł do pierwszego miejsca najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, klipy do piosenki w wersjach albumowej i akustycznej zaliczyły do tej pory blisko 70 milionów wyświetleń.

Pierwszym zwiastunem trzeciej płyty BARANOVSKIEGO był wydany jesienią 2022 roku „Joker”. Kolejnymi piosenki „Chcę być sobą” i „Sierpień”. Szczególnie ta ostatnia świetnie poradziła sobie w radiu, stając się jedną z najpopularniejszych polskich piosenek tegorocznej jesieni. Na dwa miesiące przed premierą albumu „Ucieczki i powroty” BARANOVSKI prezentuje jego następną zapowiedź, tym razem w postaci piosenki tytułowej.

„Ucieczki i powroty” to historia o podróżach i poszukiwaniach, które są nieodłączną częścią mojego życia. To obraz mojej relacji z muzyką, czyli materią, z którą nie umiem się rozstawać na dłużej – komentuje BARANOVSKI.

Premierze singla towarzyszy teledysk autorstwa Michała Sierakowskiego, znanego z realizacji wcześniejszych klipów BARANOVSKIEGO, w tym do wspomnianych przebojowych piosenek „Nie mamy nic” i „Sierpień”.

Polecane

Share This