Basia Giewont i Staszek Karpiel-Bułecka razem w singlu „Naski świat”

Połączenie talentów tworzy niezapomniane doświadczenie muzyczne.


2023.07.19

opublikował:

Basia Giewont i Staszek Karpiel-Bułecka razem w singlu „Naski świat”

fot. mat. pras.

Basia Giewont, zeszłoroczna laureatka nagrody Programu Trzeciego Polskiego Radia podczas 59. KFPP w Opolu, coraz mocniej zaznacza swoją obecność na rynku alternatywnej muzyki folkowej. Tym razem Basia zaprosiła do współpracy artystę już od dawna obecnego na polskiej scenie folkowej, lidera zespołu Future Folk, Staszka Karpiela-Bułeckę.

Jej najnowszy singiel „Naski świat” to dynamiczna i niezwykle energetyczna kolaboracja, która oprócz siły muzyki stanowiącej połączenie elektroniki i folku, uderza w słuchaczy wyjątkowym przekazem lirycznym, który płynąc prosto z serca Basi z pewnością trafi do odbiorców.

„Naski Świat” to utwór, który łączy w sobie zarówno siłę elektropopu, jak i urok folkowych melodii. Basia Giewont w swoim pełnym energii stylu wokalnym dostarcza emocji i intensywności, którą dodatkowo podsyca obecność głębokiego głosu Staszka Karpiela-Bułecki. Całość opakowana nietuzinkową aranżacją Korneliusza Flisiaka, który pokazuję światowy poziom produkcji muzycznej.

Tekst utworu „Naski Świat” to hymn płynący prosto z gór, dotykający trudu czasów w których obecnie się znajdujemy. Basia zwraca uwagę na cierpienie i niesprawiedliwość dzisiejszego świata, oraz kładzie nacisk na istotę zjednoczenia i wzajemnego wsparcia. Idee te znakomicie współgrają z działaniami Polskiej Akcji Humanitarnej, niosącej pomoc poszkodowanym w wyniku konfl iktów zbrojnych i katastrof na całym świecie. Dlatego też we współpracy z Polską Akcją Humanitarną, piosenka zachęca do wsparcia zbiórki dla działań na rzecz ofi ar wojny w Ukrainie.

Do utworu, na samym szczycie Kasprowego Wierchu, zrealizowany został wyjątkowy teledysk, który doskonale uzupełnia emocjonalny przekaz piosenki i nadaje piosence jeszcze potężniejszego i pełnego powagi impaktu. Powstanie utworu wsparły takie instytucje jak Polskie Koleje Linowe oraz Tatrzański Park Narodowy, również Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego, Polskie Radio Trójka, Gmina Szafl ary – Serce Podhala, Folk Design – Aneta Larysa Knap, Anna Szpunar – malowanki Hanki, Apartamenty u Giewonta.

Basia wraz ze Staszkiem mają nadzieję, że wykonanie utworu na samym szczycie tak szlachetnej i świętej góry pozwoli mu dotrzeć do serc odbiorców w całym kraju.

Polecane

Share This