Bass Days Poland 2013 już od piątku

Zobacz program imprezy.


2013.10.22

opublikował:

Bass Days Poland 2013 już od piątku

Bass Days Poland odbędą się w tym roku już po raz ósmy. Na lokalizację imprezy wybrano teren miasteczka akademickiego Kortowo w Olsztynie. W trakcie trzydniowej imprezy zaplanowano szereg koncertów pokazów oraz klinik (warsztatów) prowadzonych m.in. przez Wojciecha Pilichowskiego (na zdjęciu), Krzysztofa Ścierańskiego, Yolandę Charles i Igora Saavedrę. Szczegółowy program oraz krótkie biografie gwiazd prezentujemy poniżej.

25.10 (piątek):

Koncerty:

18.00 – Krzysztof Ścierański Quartet

19.30 – Igor Saavedra

21.00 – Pilichowski Band

26.10 (sobota):

Kliniki:

10.00 – Krzysztof Ścierański

11.00 – Wojciech Pilichowski

12.00 – Igor Saavedra

Pokazy:

13.00 – Mark Bass

14.00 – Mayones

15.00 – Taurus

16.00 – Ashdown

Koncerty:

18.00 – Full-X

19.30 – Piotr Lemańczyk

21.00 – Yolanda Charles

27.10 (niedziela):

Kliniki:

10.00 – Adam Fulara

11.00 – Piotr Lemańczyk

12.00 – Yolanda Charles

Igor Saavedra – południowoamerykański basista Igor Saavedra urodził się w Chile, i jest jednym z najbardziej innowacyjnych wirtuozów gitary basowej na świecie. Pioniera ośmiostrunowej gitary basowej, mistrz w grze na gitarze basowej typu ERB.

Koncertował jako solista i prowadził masterclass m.in. w Anglii, USA, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Kanadzie, Kostaryce, Argentynie, Brazylii, Paragwaju, Boliwii oraz Chile.

Od 2011 roku regularnie zapraszany do obsady Bass Player Live, najbardziej prestiżowego Bass Show w USA, dzieląc ten zaszczyt z basistami The Rolling Stones, Megadeth, Metallica, Chic Corea, Earth Wind & Fire, biorąc z nimi udział w słynnym BPL All-Star Jam. Saavedra był również pierwszym południowoamerykańskim basistą zaproszonym na największy basowy show w Europie, London Bass Guitar Show występując z basistami współpracującymi ze m.in ze Stevie Wonder, Pink Floyd, Megadeth i New Order.

Ze względu na jego osiągnięcia, CNN wyprodukowała o nim program, on sam udzielał wywiadów i gościł na okładkach niemal stu najbardziej prestiżowych czasopismach basowych na świecie takich jak: Bass Player Magazine (US), Bass Guitar Magazine (England), Bass Musician Magazine (US), BassProfessor (Germany), Bajos y Bajistas (Spain), For Bass Players Only (US), Bajista Magazine (Spain), Linha de Frente (Brazil).

W 2007 wydał książkę o zaawansowanych technikach basowych pt. „Applied Rhythmic for the Electric Bass, Vol. 1”, przyjętą jako podręcznik Wydział Perkusji Uniwersytetu w Chile.

Yolanda Charles – basistka rozpoczęła karierę w branży muzycznej od współpracy z Jimmy Sommerville z zespołu The Communards oraz w zespołach Raw Stylus i Urban Species.

Zaczęła grać na basie w wieku 15 lat poruszając się cały czas w gatunkach takich jak: soul, funk i reggae.

Jako muzyk sesyjny współpracowała m.in. z: Paulem Wellerem, Alison Moyet, Robbiem Williamsem, BB Kingiem, Erikiem Claptonem. Nagrywała partie basu dla Michaela Jacksona podczas sesji z Jermaine Jackson. Współpracuje również z Mickiem Jaggerem przy nagraniach ścieżki dźwiękowej filmu „Alfie”

Yolanda komponuje prawie tak długo, jak gra na gitarze basowej. Pierwszy album nagrała w 2003 roku pod nazwą „MAMAYO” z gościnnym udziałem wokalistów takich jak: Carleen Anderson, Shaun Escoffery, Vanessa Freeman i Mandy Lecointe.

W jej obecnym zespole The Deep MO, który został założony na przełomie 2007/08 oprócz grania na gitarze basowej także śpiewa. Występowali wielokrotnie w Londynie oraz na BassDay UK, Frankfurt Musikmesse i London Guitar Show. Prowadzi warsztaty na uniwersytetach i uczelniach muzycznych w Wielkiej Brytanii. The Deep MO z Yolandą suportował Level 42 na trasie z okazji 30-lecia zespołu.

Yolanda planuje na 2013 szereg koncertów i jam sessions mających na celu odkrycie nowych talentów na scenie w Londynie i stanowić platformę dla najlepszych artystów do tworzenia muzyki. W pierwszym wydarzeniu tego typu w Londynie wziął udział Paul Jackson z Headhunters i wirtuoz basu Hadrien Feraud.

Polecane

Share This