Bastille – „Laura Palmer” (video)


2013.04.14

opublikował:

Bastille – „Laura Palmer” (video)

Bastille właśnie udostępnili swój najnowszy, inspirowany kultowym serialem „Twin Peaks”, teledysk „Laura Palmer”

Debiutancki album Bastille „Bad Blood” w pierwszym tygodniu sprzedaży trafił na 1. miejsce UK Album Chart, natomiast polska premiera płyty odbędzie 16 kwietnia. Płyta “Bad Blood” od dziś jest dostępna w sprzedaży cyfrowej oraz w serwisach streamingowych.

Jak na kogoś kto nie wydał jeszcze płyty Dan Smith (główna siła kreatywna stojąca za Bastille), może pochwalić się całkiem sporymi osiągnięciami – wyprzedane koncerty, występy na najlepszych festiwalach, single podbijające Hype Machine chart. Ale też od czasu debiutu Florence & The Machine nie pojawił się chyba nikt, kto proponowałby tak zróżnicowany i złożony repertuar w sposób przystępny dla masowej publiczności. Aż trudno uwierzyć, że za brzmienie Bastille odpowiedzialny jest właściwie jeden człowiek.

Dan Smith swoją przygodę z muzyką rozpoczął od komponowania piosenek w swojej sypialni. Zafascynowany filmami Dario Argento i Davida Lyncha (stąd utwór pt. „Laura Palmer”) swoje inspiracje przeniósł na muzykę – pełne rozmachu, niemal epickie utwory z powodzeniem mogłyby trafić do filmu. „Do każdej piosenki podchodzę w inny sposób. Chciałem, żeby każda była odrębną opowieścią, z właściwym sobie nastrojem, innym brzmieniem i produkcją, z elementami różnych gatunków i stylów muzycznych – hip- hopu, indie, popu i folku. Soundtracki filmowe mogą być bardzo zróżnicowane, ale spaja je film; chciałem, żebym moja płyta też była różnorodna, ale spojona przez mój głos i sposób komponowania. Każdy fragment jest częścią większego obrazka” – mówi Dan Smith o „Bad Blood”.

„Bad Blood” Tracklisting

1. Pompeii

2. Things We Lost In The Fire

3. Bad Blood

4. Overjoyed

5. These Streets

6. Weight of Living, PT.II

7. Icarus

8. Oblivion

9. Flaws

10. Daniel in the Den

11. Laura Palmer

12. Get Home

Polecane

Share This