Bednarek – „Oddycham” – nowa płyta już do odsłuchu

Premiera sklepowa 29 maja.


2015.05.25

opublikował:

Bednarek – „Oddycham” – nowa płyta już do odsłuchu

Album „Oddycham” nie jest zestawem piosenek, które powstawały z myślą o płycie. To swego rodzaju dziennik, zbiór moich wspomnień z ostatnich dwóch intensywnych lat. Wyjątek stanowi utwór „List” – jest to piosenka, którą mój tata napisał dla mamy, kiedy byli bardzo młodzi. Nigdy nie miał okazji, by ja nagrać, wiec zrobiłem to dla niego – tłumaczy Kamil Bednarek. Nowe wydawnictwo artysty zostało udostępnione do odsłuchu. Jego premierę sklepową zaplanowano na 29 maja.

O okolicznościach nagrania płyty artysta mówi w następujący sposób: Na początku tego roku wróciłem na Jamajkę, by ponownie spotkać się ze wspaniałymi muzykami, których miałem okazję poznać kilka lat wcześniej. Zaprosiłem do współpracy m.in. rewelacyjnego saksofonistę Deana Frasera i jego sekcję dętą, Alborosiego, chórek Earl i Maria Smith (dzieci gitarzysty Earla „Chinna” Smitha – grającego m.in. z Bobem Marleyem i jego synami), Resoterica z Fyah Keepers i bardzo ważną dla mnie postać – Juniora Kelly. To właśnie dzięki niemu zacząłem słuchać reggae. Na płycie udział wzięli także niezwykli polscy goście, jak Jelonek, Staff, KaCezet i wielu innych. Album zarejestrowaliśmy we wrocławskim Tower Studio oraz Tuff Gong Studio w Kingston, a produkcją zajął się Mario Activator ze Studio As One.

Na koniec Kamil Bednarek dodaje: „Oddycham” to energetyczne, rootsowe reggae ze wspólnym mianownikiem – moimi wspomnieniami.

Przypomnijmy, że poprzedni album zespołu Bednarek zatytułowany „Jestem” w połowie maja  uzyskał status  diamentowej płyty.

Polecane

Share This