Będzie audyt notowań i nowy prowadzący Listę Przebojów Trójki


2020.05.19

opublikował:

Będzie audyt notowań i nowy prowadzący Listę Przebojów Trójki

Po aferze z ostatnim notowaniem Listy Przebojów Trójki dyrekcja Polskiego Radia zapowiedziała, ze zleci przeprowadzenie audyty listy na przestrzeni ostatnich lat. Stworzy również regulamin audycji, którą poprowadzi nowy prowadzący. Prezes Agnieszka Kamińska podkreśliła w czasie konferencji, że jak wynika z zabezpieczonych danych, utwór Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” nie wygrał ostatniego notowania.

Piosenka Kazika nie wygrała tego notowania. Nie ukrywam, że jestem zszokowana tymi ustaleniami i tym, do czego dotarliśmy. Te kwestie będziemy jeszcze dogłębnie wyjaśniać. Bardzo dokładnie – przekazała Kamińska w czasie konferencji prasowej.

SPRAWDŹ TAKŻE: Afera z notowaniem Trójki: Kazik żąda wycofania swojej piosenki z listy przebojów

Mirosław Rogalski, zastępca dyrektora Trójki, powiedział, że słuchacze oddają głosy przez stron, na której muszą się zalogować. Głosy zliczane są automatycznie, a następnie eliminuje się te, do których ma się wątpliwości. Jak przekazał tym procesem zajmuje się asystent Niedźwieckiego. Następnie przekazał prawidłowe wyniki głosowania. Stwierdził, że system zliczył 1487 głosów na utwór Bartasa Szymoniaka, 1338 na Deep Purple, 1187 – The Cure, a Kazik otrzymał 1157 głosów.

Polecane

Share This