Berner i B-Real samplowali piosenkę Krzysztofa Krawczyka i Edyty Bartosiewicz. Wokalistka nie kryje niezadowolenia


2020.06.01

opublikował:

Berner i B-Real samplowali piosenkę Krzysztofa Krawczyka i Edyty Bartosiewicz. Wokalistka nie kryje niezadowolenia

foto: Katarzyna Kalisz

Na początku kwietnia w sieci pojawił się nowy singiel Bernera i B-Reala „Candy”. W kawałku, do którego dograł się „Rick Ross” słyszymy sample z „Trudno tak” Krzysztofa Krawczyka i Edyty Bartosiewicz. Głos polskiej wokalistki przewija się przez cały numer, z czego artystka nie jest zadowolona.

Sprawdź też: „Ten moment” – recenzujemy nowy album Edyty Bartosiewicz

Panowie raperzy zsamplowali mój głos, który robi za podkład muzyczny przez cały numer. Nie muszę chyba dodawać, że bez mojej wiedzy i zgody. To bardzo dziwne, bo akurat w Stanach prawo, dotyczące używania czyichś sampli, jest bardziej zaawansowane niż w Europie. Reguluje je termin: Sample Clearence – komentuje artystka, po czym przytacza wypowiedź Bernera opublikowaną przez Popkiller: – „Szacunek dla gościa, którego wysamplowaliśmy, a który powiedział, że cieszy się, iż ludzie w Stanach słuchają go”. Chodzi o Krzysztofa Krawczyka. Myślę, że Krzysztof faktycznie może być zadowolony, problem jest jednak taki, że to mój wokal i linia melodyczna zostały wykorzystane. Zamieszczam screen ze strony Bernera, bo myślę, że to jest ten moment, bym w końcu zabrała w tej sprawie głos – dodaje artystka, która postanowiła nominować Amerykanów do Hot 16 Challenge 2. – Może będą tak odważni, przyjmą wyzwanie i dołożą się do akcji – ocenia.

Zanim artystka odniosła się do sytuacji na swoim facebookowym profilu, skomentowała ją u Bernera na Instagramie. Bez reakcji, więc po kilku godzinach Bartosiewicz opublikowała drugi komentarz, w którym podkreśla, że nie została przeproszona, a następnie informuje Bernera i B-Reala, że nominowała ich do challenge’u, w którym zbieramy pieniądze na polską służbę zdrowia. Artystka odniosła się do sytuacji także w swoim nagraniu w swoim Hot16, zauważając, że Berner i B-Real „polskich piosenek słuchają, polskie piosenki kochają i nie pytają, gdy czyjeś sample u siebie wklejają”. Nagranie artystki publikujemy poniżej.

Polecane

Share This