Beyoncé wystąpiła za 24 miliony dolarów w Dubaju. Fani są zniesmaczeni: „Homoseksualizm w tym kraju karany jest śmiercią”

Ikona muzyki zapraszała dziennikarzy i influencerów "na występ, który zdarza się raz w życiu"


2023.01.22

opublikował:

Beyoncé wystąpiła za 24 miliony dolarów w Dubaju. Fani są zniesmaczeni: „Homoseksualizm w tym kraju karany jest śmiercią”

fot. Netflix

Jak już informowaliśmy miesiąc temu, Beyoncé miała podpisać jeden z najbardziej intratnych kontraktów w swoim życiu – za godzinny występ na otwarciu jednego z dubajskich hoteli miała zainkasować 24 miliony dolarów. Do występu doszło wczoraj wieczorem, a jak donoszą media, Beyoncé miała zaprosić na niego dziennikarzy i influencerów. Treść zaproszenia ujawnił Pitchfork:

– Beyoncé zaprasza cię na weekend, w którym twoje marzenia staną się twoim celem. Ty i gość jesteście zaproszeni na uczty epikurejskie, odpusty na plaży i specjalne atrakcje, w tym przelot w klasie biznes, transport naziemny pierwszej klasy i zakwaterowanie pierwszej klasy w Atlantis the Royal.

Mimo ograniczeń co do rejestracji występu, wielu osobom obecnym podczas występu udało się nagrać fragmenty koncertu Bey i opublikować je w sieci.

Wielu fanów Beyoncé wyraziło w sieci swoje niezadowolenie z faktu, że ich idolka promuje Dubaj i Zjednoczone Zjednoczone Emiraty Arabskie. Przypomnijmy, że jest to kraj, w którym nieprzestrzegane są prawa kobiet, a na przykład homoseksualizm jest przestępstwem karanym śmiercią.

– Nie ma nic ikonicznego w tym, że Beyoncé otrzymuje pieniądze za promowanie kraju, który jest tak bezczelnie przeciwny prawom człowieka – napisał jeden z fanów.

– Beyoncé wykonująca po raz pierwszy te piosenki rzekomo celebrujące czarną kulturę queer, przed ekskluzywnym tłumem miliarderów w Dubaju jest niesamowicie irytująca – skomentował inny.

– Beyoncé robi trasę koncertową dla prasy w Dubaju, co nie pasuje do mnie, zwłaszcza że queerowa kultura balowa miała wpływ na „Renaissance”. Bycie gejem w Dubaju jest nielegalne i grozi śmiercią – stwierdził inny.

Są jednak i tacy fani, którzy zwracają uwagę na fakt, że koncert Beyoncé zorganizować został przez IAM Entertainment, organizacją skupiającą się na wydarzeniach na żywo, założoną i prowadzoną przez kobiety z Bliskiego Wschodu.

Polecane

Share This