„Bezpieczeństwo jest najważniejsze” – oświadczenie organizatorów Open’era

Alter Art wyjaśnia kwestię biletów po wczorajszym przerwaniu festiwalu.


2022.07.02

opublikował:

„Bezpieczeństwo jest najważniejsze” – oświadczenie organizatorów Open’era

fot. Karol Makurat / @tarakum_photography

Nawałnica, która przeszła wczoraj najd Gdynią, wymusiła na organizatorach Open’era przerwanie festiwalu. Publiczność ewakuowano na kilka godzin z terenu imprezy, odwołano także część koncertów. Tent Stage, na której mieli się pojawić m.in. Michael Kiwanuka i Young Leosia, całkowicie wyłączono z użytku, na głównej scenie w nocy (po tym jak widzowie wrócili już na teren imprezy) wystąpił wprawdzie Martin Garrix, ale trzeba było odwołać koncerty Megan Thee Stallion i Duy Lipy. Część uczestników festiwalu domaga się od Alter Artu zwrotu pieniędzy za bilety, organizator zamiast tego proponuje vouchery. Trudno się dziwić takiej ofercie – przypominamy, że w przez pandemię Open’era nie było w 2020 i 2021 roku (rok temu zamiast tradycyjnego festiwalu mieliśmy Open’er Park – cykl koncertów odbywających się przez całe wakacje w gdyńskim Parku Kolibki). Alter Art jest w trudnej sytuacji i stara się wyjść z niej w najlepszy możliwy sposób. Oto oświadczenie organizatorów:

Szanowne Festiwalowiczki i Festiwalowicze.

W związku z bardzo trudną i niebezpieczną sytuacją pogodową, tymczasową ewakuacją, odwołaną częścią koncertów i zmianami w programie w dniu 1 lipca, wszystkie osoby, które kupiły bilety jednodniowe na 1 lipca, karnety weekendowe oraz karnety 4-dniowe otrzymają voucher, który będą mogli wykorzystać w ciągu najbliższych 3 lat do zakupu biletów na Open’era. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu. Za wszelkie niedogodności przepraszamy, ale bezpieczeństwo uczestników festiwalu jest najważniejsze.

Istnieje również druga możliwość (zamiast vouchera) – zamiana biletu jednodniowego z 1 lipca na bilet jednodniowy na sobotę, 2 lipca. Osoby, które posiadają opaskę na ręku i bilet na 1 lipca lub niezeskanowany bilet na 1 lipca mogą wziąć udział w festiwalu w sobotę. W tym celu należy przyjść dziś (2 lipca) do punktów wymiany biletów na opaski na terenie festiwalu, zlokalizowanych przy wejściu głównym lub wejściu od strony Kosakowa.

Polecane

Share This