Billy Corgan rozważa ponowne zawieszenie działalności The Smashing Pumpkins

"Wielu fanów odebrało nasz powrót jako szansę na zobaczenie zespołu wykonującego największe przeboje".


2014.09.03

opublikował:

Billy Corgan rozważa ponowne zawieszenie działalności The Smashing Pumpkins

The Smashing Pumpkins pracują aktualnie nad zapowiedzianymi na 2015 rok płytami „Monuments To An Elegy” oraz „Day For Night”. To właśnie odbiór tych wydawnictw ma w dużej mierze zdecydować o przyszłości chicagowskiej kapeli.

Osiem lat po reaktywacji przyszłość Dyń znów stoi pod znakiem zapytania. Kiedy skończymy prace nad płytami, wtedy okaże się, czy udało mi się na dobre uratować ten statek, czy też może czas poszukać nowego statku i wypłynąć nim na morze – powiedział w wywiadzie dla Chicago Tribune Billy Corgan, lider zespołu. Artysta nie jest zadowolony z tego, jak fani zapatrują się na jego ostatnie płyty oraz, że wciąż domagają się materiału z zamierzchłej przeszłości. Jak mogą mówić, że wciąż jestem ważnym, współczesnym artystą, a jednocześnie kazać mi grać „Siamese Dream” (album z 1993 roku, w opinii wielu uważany za szczytowe osiągnięcie The Smashing Pumpkins – przyp. red.) przez resztę życia? Przychodzą takie chwile, że nie chce mi się już z tym walczyć – narzeka Corgan.

Wielu fanów odebrało nasz powrót (reaktywację oficjalnie ogłoszono w 2006 roku – przyp. red.) jako szansę na ponowne zobaczenie zespołu wykonującego swoje największe przeboje. Nie byli zainteresowani naszą nową muzyką – tłumaczy artysta.

Billy Corgan jest dziś jedynym oryginalnym członkiem The Smashing Pumpkins. Właściwie oprócz niego status członka grupy ma w tej chwili jedynie gitarzysta Jeff Shroeder. Przed kilkoma miesiącami grupa pożegnała się z perkusistą Mikem Byrnem. Na nowych płytach Dyń bębnić ma Tommy Lee znany przede wszystkim z Motley Cure.

Polecane

Share This