Billy Talent w dwóch polskich miastach

Dobre wieści dla polskich fanów.


2023.01.23

opublikował:

Billy Talent w dwóch polskich miastach

fot. mat. pras.

Wreszcie poznaliśmy nową datę przyjazdu grupy Billy Talent do Polski. Właściwie to dwie daty, bo w miejsce przekładanego z powodu pandemii koncertu otrzymamy dwa. Kanadyjczycy odwiedzą nas już za kilka miesięcy, by wystąpić w Warszawie (10 czerwca, Progresja) i Poznaniu (14 czerwca, B17). Organizatorem obu koncertów jest Live Nation Polska.

Ogólna sprzedaż rozpocznie się 27 stycznia na www.LiveNation.pl o 11:00. – Nabyte bilety na koncert zespołu w Warszawie (14.06.2022) zachowują ważność – informuje organizator.

Od czasu ukazania się debiutanckiego albumu zespołu w 2003 roku, Billy Talent ugruntował swoją pozycję jako pokoleniowy zespół rockowy. Sprzedali niemal milion albumów w samej Kanadzie i prawie trzy miliony na całym świecie. Ich albumy „Billy Talent I”, „II” i „III” otrzymały multiplatynowy status. Platyną pokrył się również ich album studyjny z 2012 roku „Dead Silence”. Ostatnia płyta zespołu „Afraid of Heights” zadebiutowała na pierwszym miejscu w ojczystej Kanadzie, a także w Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

Billy Talent odniósł ogromny sukces w kanadyjskiej rockowej rozgłośni radiowej, gdzie przez 20 tygodni grano ich trzy przeboje, które uplasowały się na najwyższym miejscu na liście, sześć hitów w top 5 i sześć hitów w top 10. Zdobyli siedem nagród Juno Awards, do której byli nominowani ponad 20 razy, w tym trzy razy za album „Afraid of Heights” (grupa roku, rockowy album roku oraz Ian D’Sa w kategorii producent roku).

Polecane

Share This