Birdy Nam Nam w Palladium

Jeden z najbardziej widowiskowych składów turntablistycznych na świecie na jedynym występie w Polsce!


2012.02.01

opublikował:

Birdy Nam Nam w Palladium

Jeden z najbardziej widowiskowych składów turntablistycznych na świecie! Następcy Justice i Daft Punk na żywo na 8 gramofonów, 4 miksery i 4 pary rąk!

Po wielkim sukcesie album Manual For Successful Rioting i porywającym występie w podczas FreeFormFestival 2009, jeden z najbardziej widowiskowych składów turntablistycznych na świecie, powraca do Polski! Kultowa francuska formacja, tym razem zaprezentuje materiał ze swoje najnowszej płyty pt. Defiant Order, której premiera odbyła się we wrześniu 2011 roku. Podobnie jaki ich poprzedni album, płyta brzmieniem nawiązuje do francuskiej stylistyki wyznaczonej przez Daft Punk, Justice i wytwórnie Ed Bangers. Dla potrzeb albumu, zespół prezentuje na koncertach nowe niezwykłe show multimedialne.

Na scenie przeżyjemy niezwykły, porywający występ na 8 gramofonów, 4 miksery i 4 pary rąk! Tym jedna razem Birdy Nam Nam zagrają po raz pierwszy na klubowym występie w Polsce. Występ w ramach Francophonic Fesitval 2012.

Dyskografia:

2011 – Defiant Order

2009 – Manual For Successful Rioting

2005 – Birdy Nam Nam


Birdy Nam Nam

Koncert promujący najnowszy album „Defiant Order”

Występ w ramach w Francophonic Festival 2012!



29 marca 2012

Warszawa, Palladium

ul. Złota 7/9, godz. 20.00

Sprzedaż biletów rusza 2 lutego!

Organizator: Good Music Productions

***

Już 19 marca rusza w Stolicy Francophonic Festival. To już 6. edycja festiwalu prezentującego najciekawszych artystów ze świata frankofońskiego. Festiwal jest hołdem dla różnorodności kulturowej i muzyki, która wykracza poza granice geograficzne i językowe.

Francophonic rozpocznie się koncertem malijskiego wirtuoza kory Ballaké Sissoko i wybitnego francuskiego wiolonczelisty Vincenta Segala w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w siedzibie Polskiego Radia. Segal współpracował z największymi gwiazdami: Cesarią Evorią, Stingiem czy Marianne Faithfull. Eksperymentuje na granicy gatunków: jazzu, rocka i muzyki etnicznej. Pochodzący z królewskiego plemienia Mandingów Sissoko, nagrywał z takimi sławami jak Taj Mahal. Muzycy do perfekcji opanowali sztukę muzycznej konwersacji, czerpiąc z wielowiekowej tradycji griotów Mandinka i muzyki klasycznej.

23 marca do Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny zawita Paris Combo. Swoją nazwę grupa zaczerpnęła ze zbitki dwóch słów: „Paryża” oraz słowa „combo”, czyli nazwy jaką w latach 30. określano małe składy muzyków grających jazz. Muzycy zyskali rozgłos międzynarodowy dzięki repertuarowi, który łączy jazz i swing, jednocześnie sięgając po klimaty retro. To muzyka, którą możnausłyszeć w zadymionych kawiarniach Paryża i w najsłynniejszych salach koncertowych na świecie. Paris Combo byli inspiracją dla takich sław jak Zaz czy Pink Martini.

Na zakończenie, 29 marca w klubie Palladium, występ jednego z najbardziej widowiskowych składów turnablistycznych na świecie, Birdy Nam Nam. Kultowa francuska formacja nawiązuje brzmieniem do stylistyki wyznaczonej przez mistrzów gatunku: Justice, Daft Punkt i wytwórnię Ed Bangers. Tym razem zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty, której premiera odbyła się się we wrześniu ubiegłego roku.

W 2012 roku, festiwal Francophonic odbędzie się jednocześnie w Berlinie i Warszawie, podkreślając znaczenie i podobieństwo tych właśnie miast na kulturalnej mapie Europy.

Francophonic Festival jest organizowany przez Come4Event we współpracy z Good Music Productions i z Ambasadą Francji.

Pierwsza edycja Francophonic Festival odbyła się w marcu 2007 r. Od tego czasu przez festiwalowe afisze, przewinęli się artyści reprezentujący nurty najbardziej charakterystyczne dla sceny francuskiej: począwszy od głęboko zakorzenionej we francuskiej tradycji muzycznej gatunku chanson (Juliette Greco, Emilie Simon, Yann Tiersen, Jane Birkin) poprzez barwny patchwork muzyki świata (Amadou et Mariam, Mamani Keita, Seyni et Yeliba, Rokia Traore, Speed Caravan, Babylon Circus), aż do nowych brzmień, w szczególności muzyki elektronicznej (Scratch Massive, Sayag Jazz Machine, Krazy Baldhead, Nouvelle Vague, Nosfell, Etienne de Crecy, Sliimy) i gwiazd polskiej sceny muzycznej – Nosowskiej, Marii Peszek, Czesława Śpiewa, Gaby Kulki, Andrzeja Smolika, Jagodziński Trio.

Polecane

Share This