Birdy wraca z nową płytą (audio)

Po dwuletniej przerwie Brytyjka szykuje kolejny album.


2013.07.25

opublikował:

Birdy wraca z nową płytą (audio)

Premierę nowej płyty zaplanowano na 23 września. W iTunes ruszyła już przesprzedaż wydawnictwa. Album „Fire Within” zasadniczo różni się od debiutu. O ile na krążku „Birdy” znalazł się zaledwie jeden autorski utwór wokalistki, a resztę stanowiły covery (m.in. Bon Iver czy The xx), o tyle na drugiej płycie Birdy jest autorką bądź współautorką każdej z piosenek.

Lata, które minęły od wydania debiutanckiej płyty w 2011 roku, były dla mnie niesamowite. Cały czas pisałam nowe piosenki i nie mogę się doczekać, aż fani je usłyszą. Bo pochodzą prosto z serca – komentuje zawartość „Fire Within” Birdy. Jednym z utworów, które trafią na album jest świeżo opublikowany „Wings”.

W sieci pojawił się także trailer „Fire Within”.

 

Birdy, choć wciąż jest nastolatką, z pewnością nie ma już w sobie nic z nieśmiałej, zagubionej, rozmarzonej gimnazjalistki, na jaką wyglądała, gdy zaczynała się jej przygoda z show-biznesem. To już dojrzała artystka, świadoma swych możliwości i wiedząca, czego chce. Umiejąca porwać do zabawy dynamicznymi piosenkami w stylu „Light Me Up”, ale też stonować piękną balladą, w której słychać tylko fortepian i głos. 

Wersja podstawowa płyty „Fire Within” to 11 piosenek. Album w wersji deluxe będzie bogatszy o cztery kawałki. Debiutancka płyta Birdy odniosła duży sukces. Covery wykonywane przez młodziutką (Birdy to rocznik 1996) Angielkę spodobały się na całym świecie – we Francji i Australii płyta „Birdy” pokryła się dwukrotną platyną. Pochodząca z Belgii Angielka w obu krajach doczekała się złotej płyty, podobny status jej krążek ma w Polsce.

Polecane

Share This