Blanka komentuje hejt, który wylał się na nią po preselekcjach do Eurowizji

Fani faworyzowanego Janna nie dają wokalistce spokoju.


2023.02.28

opublikował:

Blanka komentuje hejt, który wylał się na nią po preselekcjach do Eurowizji

fot. mat. pras.

W niedzielę na antenie TVP wyemitowano koncert, w trakcie którego widzowie stacji i jurorzy wybrali reprezentantkę Polski w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. Jury, w składzie którego znaleźli się m.in. Edyta Górniak i Agustin Egurrola, najwyżej oceniło występ Blanki, co w połączeniu z drugim miejscem przyznanym jej przez telewidzów przełożyło się na to, że to jej piosenka „Solo” zabrzmi w maju w Liverpoolu.

Blanka otrzymała od widzów 10 punktów na 12 możliwych, ale od chwili ogłoszenia finałowej dziesiątki faworytem publiczności był Jann. Jego piosenka „Gladiator” dostała od nich 12 punktów, ale od jury tylko siedem, więc finalnie wokalista musiał uznać wyższość Blanki. On sam szybko to zaakceptował, deklarując, że ma jak najlepsze relacje z wokalistką i życzy jej wszystkiego dobrego. Widzowie jednak nie odpuszczają i nie dość, że przygotowali petycję, mającą na celu wywarcie presji na TVP, by to jednak Jann poleciał wiosną na Eurowizję, to jeszcze atakują w sieci stację, jurorów, a także samą Blankę.

 

Wokalistka przyznała w rozmowie z Radiem ZET, że przez to, czego doświadcza od niedzieli, zwycięstwo ma dla niej słodko-gorzki smak. – Nie rozumiem aż tak przykrych słów. Chcę pokazać się jak najlepiej. Mam nadzieję, że ludzie zrozumieją, że chcę jak najlepiej dla Polski – skomentowała. Zapytana o stosunki z Jannem Blanka zapewniła: – Nie ma między nami żadnego hejtu. Jesteśmy w przyjacielskiej relacji.

Polecane

Share This