BOKKA prezentuje nowy klip

Grupa promuje ubiegłoroczną kompilację.


2024.02.20

opublikował:

BOKKA prezentuje nowy klip

fot. mat. pras.

W listopadzie BOKKA świętowała swoje 10-lecie urodzinowym albumem „BOKKA HITS 10” z wokalnym udziałem 10 wyjątkowych gości ukrytych pod pseudonimami. „RADAR” to premierowy utwór, który powstał specjalnie na ten album i właśnie wyszedł do niego koncertowy klip. W piosence, jak i w klipie zespołowi towarzyszy tajemniczy Kazu.

„RADAR” to utwór, który stworzyliśmy specjalnie na nasz urodzinowy album „BOKKA HITS 10”. Utwór opowiada o przyjaźni, o poczuciu, że można na sobie polegać. Z tego też powodu postanowiliśmy zaprosić do niego naszego cudownego przyjaciela, który ukrył się pod pseudonimem Kazu – komentują artyści.

Klip do utworu został nakręcony podczas jesiennej trasy koncertowej w warszawskiej Progresji.

BOKKA od ponad 10 lat zaskakuje swoim nieszablonowym podejściem do wizerunku, żywiołowymi koncertami, woltami stylistycznymi – od nostalgicznego debiutu zauważonego przez Pitchfork, poprzez energetyczny album “Don’t Kiss And Tell”, kosmiczny “Life On Planet B”, na apokaliptycznym “Blood Moon” kończąc.

Pozostając anonimowi od ponad 10 lat działają na własnych, unikalnych zasadach.

Wliczając najnowszy, mają na koncie 5 świetnie przyjętych albumów, 3 nominacje do Fryderyków, a ich twórczość polecało wiele zagranicznych mediów. Niebanalne podejście do tworzenia wizerunku i muzyki, wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI. Potencjał grupy błyskawicznie dostrzeżono poza granicami kraju m.in. na The Great Escape, Colours of Ostrava, Reeperbahn Eurosonic festival, a także w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie.

Grupa jest również ceniona za oprawę wizualną swojej muzyki. Klip do utworu Walk on A Wire uzyskał Grand Prix na Polish Music Video Awards, wyróżnienie na Berlin Music Video Awards, a także jako jedyny z Polski zyskał nominację na festiwalu Camerimage pośród artystów takich jak Lykke Li, Harry Styles czy Rammstein.

Tagi


Polecane

Share This