BOKKA prezentuje nowy singiel

Grupa zawita latem na kilka festiwali.


2019.07.26

opublikował:

BOKKA prezentuje nowy singiel

fot. mat. pras.

BOKKA nie próżnuje w sezonie letnim! Niebawem będzie można zobaczyć zespół na żywo na paru festiwalowych scenach. Przy tej okazji grupa wypuściła nowy singiel. „A Spell” został zarejestrowany w trakcie sesji nagraniowej do albumu „Life On Planet B”, który ukazał się w kwietniu zeszłego roku.

Pierwotnie utwór „A Spell” miał znaleźć się na naszej ostatniej płycie „Life On Planet B”. Graliśmy go już na koncertach, ludzie reagowali na niego z entuzjazmem. Ale mieliśmy nadmiar kompozycji do wyboru i trzeba było podjąć męskie decyzje. Swoją drogą, idealnie się złożyło, bo teraz „A Spell” stał się idealną klamrą zamykającą podróż na naszą planetę – komentują muzycy.

Do kompozycji powstały wizualizacje, których autorem jest Jakub Guzik, odpowiedzialny również za okładkę do singla.

Ostatnie wydawnictwo grupy „Satellites of Planet B” ukazało się w formie elektronicznej na początku maja. EP-ka jest kolekcją 5 reinterpretacji utworów pochodzących z nominowanego do prestiżowej nagrody muzycznej Fryderyk 2019 albumu „Life On Planet B”. Do współpracy nad projektem zespół zaprosił artystów z zagranicy. Autorami remiksów są: Dave Pen z grupy Archive, Yasuaki Kato – japoński artysta odkryty przypadkiem przez znajomych BOKKI podczas wakacji w Japonii, NOËP – estoński twórca działający w gatunku muzyki elektronicznej, brytyjski duet The KVB oraz Liv – zwycięzca konkursu 2track na rework kompozycji zespołu.

BOKKA na żywo – lista najbliższych koncertów:

26.07 – Audioriver Festival – Płock
27.07 – Centralny Plac Zabaw/Wirydarz – Lublin
28.07 – Hultaj Festiwal – Gorzanów/Kotlina Kłodzka
02.08 – Pol’and’Rock – Kostrzyn Nad Odrą
24.08 – Salt Wave Festival – Jastarnia
30.08 – Na Falach – Poznań

Tagi


Polecane

Share This