BOKKA w studiu im. Agnieszki Osieckiej


2018.05.02

opublikował:

BOKKA w studiu im. Agnieszki Osieckiej

foto: Filip Blank

W niedzielę, 6 maja, w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi Bokka. Podczas koncertu w Trójce ta polska, electro-popowa i bardzo tajemnicza grupa zagra piosenki z najnowszego, wydanego w kwietniu albumu „Life On Planet B”. Początek transmisji o godz. 19.05.

To tajemnicze trio składające się z wokalistki i dwóch muzyków o nieujawnionych personaliach przyjęło konwencję kamuflażu scenicznego i w trakcie koncertów występuje w specjalnie przygotowanych maskach.

Trzeci album BOKKI „Life On Planet B” ukazał się 20 kwietnia za sprawą wytwórni [PIAS] Poland and Eastern Europe. Jest to następca dobrze przyjętego krążka „Don’t Kiss and Tell” z 2015 roku (formacja zadebiutowała płytą „Bokka” w 2013 roku). Na dobrze ocenianej przez krytyków i świetnie przyjętej przez słuchaczy płycie znalazło się 10 autorskich kompozycji. Współproducentem albumu jest Daniel Walczak (producent debiutanckiej płyty Curly Heads, współproducent drugiego albumu Dawida Podsiadło). Z kolei za miks całego materiału odpowiedzialny jest Daniel Walczak, Rafał Smoleń oraz sam zespół.

Płyta „Life On Planet B” pełna jest dźwięków przywodzących na myśl kosmiczne obrazy, rodem z seriali czy filmów sci-fi (np. „Stranger Things” czy „Dark”). Elektroniczne brzmienia niejednokrotnie przenoszą słuchacza do lat 80., czasów fascynacji syntezatorami oraz wyobrażeń na temat przyszłości i podboju pozaziemskiej przestrzeni. Kosmiczne inspiracje spotykają się z pełnymi emocji tekstami, traktującymi o ucieczce w nieznane oraz mroku, który niejednokrotnie zakrada się do ludzkiego życia.

Premierze nowego albumu Bokki towarzyszyło jednak tragiczne zdarzenie – w piątek 20 kwietnia, w dniu pojawienia się w sprzedaży „Life On Planet B”, na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Rozgarty zapalił się bus, którym grupa podróżowała na koncert do Gdańska. – Pożar trwający około 15 minut strawił większość sprzętu muzycznego, a także stroje i maski oraz tzw. „merch”, czyli płyty CD, LP i gadżety zespołu przeznaczone na sprzedaż podczas koncertów – informowała grupa, która oszacowała straty na 84 tys. 263 złotych. Bokka zmuszona była grać kolejne koncerty na pożyczonym sprzęcie i ogłosiła zbiórkę na Facebooku. Dzięki hojności fanów już po 24 godzinach fani wpłacili ponad 50 procent potrzebnej kwoty, ale zbiórka trwa nadal.

Początek koncertu oraz transmisji na antenie Programu 3 Polskiego Radia w niedzielę 6 maja o godz. 19.05.

Tagi


Polecane

Share This