Bovska promuje „Dziką” klipem do „Ziemia mi się pali”

Nowy album Bovskiej już w sklepach.


2023.03.03

opublikował:

Bovska promuje „Dziką” klipem do „Ziemia mi się pali”

fot. Olga Urbanek

Dziś na rynku pojawił się nowy album Bovskiej zatytułowany „Dzika”. Ostatnim singlem promującym materiał jest zilustrowana klipem piosenka „Ziemia mi się pali” – opowieść o silnej i niezależnej kobiecie, która walczy o swoje miejsce w świecie.

„Dzika” to płyta o kobiecie i wokół kobiety. Ukazuje świat z bardzo kobiecej perspektywy. Jest o jej energii, sile, ciągłej cyklicznej przemianie, cierpieniu, spojrzeniu na świat, na miłość, na emocje. Skupiona, jak zawsze u Bovskiej, wokół delikatnej tkanki tego, co trudno opisać słowami, a co świetnie potrafi zmieścić się w piosence. Bovska przeszła przemianę od ostatniego albumu Sorrento. Słuchać to w tekstach, których jest autorską i muzyce, którą współtworzyła wraz z producentem albumu Archie Shevskym.

Tytułowy utwór „Dzika” jest swego rodzaju manifestem kobiety poszukującej swojej tożsamości i wewnętrznej akceptacji. Utwór dotyka intymności jaką tworzymy sami ze sobą. Dzika dziewczynka uosabia spontaniczność, instynkt, głębokie odczuwanie rzeczywistości.

Od momentu wydania singla „Dzika”, ukazały się jeszcze „Bałtyk”, „Iskry”, „Wielka Cisza” i bonusowe na płycie „Barometr” oraz „System error”. Obraz do utworu „Wielka cisza” otrzymał nagrodę za teledysk w kategorii ważny przekaz. Wraz z Filipem Skrońcem Bovska zrealizowała też film dokumentalny pt. „Iskry” – dokument o kobiecości.

Tagi


Polecane

Share This