Brat Billie Eilish prezentuje nowy singiel i teledysk

Artysta zapowiada debiutancki album.


2021.08.07

opublikował:

Brat Billie Eilish prezentuje nowy singiel i teledysk

fot. mat. pras.

Finneas, brat Billie Eilish i ośmiokrotny laureat Grammy, prezentuje nowy singiel „A Concert Six Months From Now” i zapowiada premierę debiutanckiego albumu solowego. „Optimist” ukaże się 15 października 2021 nakładem Interscope Records.

Do singla powstał teledysk w reżyserii Sama Bennettem, a zdjęcia zrealizowano w kultowym Hollywood Bowl w Los Angeles.

Nowy utwór Finneasa to dopiero początek dobrych wiadomości. Artysta ogłosił szczegóły swojego debiutanckiego albumu solowego. „Optimist” ukaże się 15 października 2021 i trafi na niego 12 zupełnie nowych utworów oraz wydany wcześniej „What They’ll Say About Us” – łamiąca serce ballada napisana w trakcie lockdownu, z dedykacją dla siły człowieka oraz jako sposób na złączenie się w trudnych czasach.

Finneas zdecydowanie może mówić o intensywnym 2021 – na początku roku ukazał się jego wspólny singiel z Ashe „Till Forever Falls Apart”. Duet zaprezentował kawałek na żywo w „Jimmy Kimmel Live” oraz „American Idol”. Brat Billie Eilish pojawił się też w „The Late Late Show” i „The Late Show with Stephen Colbert” z „Can’t Wait To Be Dead” oraz „Good Morning America” z utworem „What They’ll Say About Us”.W 2020 ukazały się single „Another Year”, „Where The Poison Is” oraz „Can’t Wait To Be Dead”.

Na początku 2021 Finneas otrzymał dwie Grammy za piosenki wyprodukowane dla siostry: „everything i wanted” (Nagranie roku) i „No Time To Die” (Najlepszy utwór skomponowany dla medium wizualnego)

Debiutancki długogrający album „Optimist” to następca świetnie przyjętej epki „Blood Harmony”. 24-letni artysta napisał i wyprodukował w całości wszystkie 8 utworów z wydawnictwa, które jest już dostępne w wersji deluxe.

W 2020 Finneas otrzymał sześć nagród Grammy, w tym w kategoriach Nagranie roku, Album roku, Piosenka roku i Producent roku – muzyka popularna – wszystko za sprawą debiutanckiego albumu Billie Eilish „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” i singla „bad guy”.

Finneas ma na koncie współpracę nie tylko ze słynną siostrą, ale także z artystami takimi jak Justin Bieber, Demi Lovato, Selena Gomez, Camila Cabello, Tove Lo czy Ben Platt. 30 lipca ukazał się wyczekiwany, drugi album Billie Eilish „Happier THan Ever”, który również został wyprodukowany przez Finneasa.

Finneas – „Optimist” – tracklista:

1. A Concert Six Months From Now
2. The Kids Are All Dying
3. Happy Now
4. Only A Lifetime
5. The 90s
6. Love Is Pain
7. Peaches Etude
8. Hurt Locker
9. Medieval
10. Someone Else’s Star
11. Around My Neck
12. What They’ll Say About Us
13. How It Ends

Polecane

Share This