Bruce Dickinson wesprze afrykańskie linie lotnicze

Wokalista Iron Maiden pomaga reaktywować Air Djibouti.


2015.05.27

opublikował:

Bruce Dickinson wesprze afrykańskie linie lotnicze

Bruce Dickinson jest nie tylko wokalistą Iron Maiden, ale od lat także zapalonym pilotem i biznesmenem. Od 2012 roku artysta jest współwłaścicielem firmy Cardiff Aviation zajmującej się serwisowaniem samolotów pasażerskich. To właśnie za sprawą tego przedsiębiorstwa artysta chce przyczynić się do reaktywacji linii lotniczych Air Djibouti.

Artysta podpisał memorandum o porozumieniu z Air Djibouti, na mocy którego Cardiff Aviation miałoby być spółką zarządzającą liniami obsługującymi wschodnią część kontynentu afrykańskiego. Linie lotnicze powstały w 1963 roku, ale w 2002 zaprzestały działalności. Prezydent Dżibuti, niewielkiego, liczącego mniej niż milion mieszkańców państwa położonego we wschodniej Afryce zapowiadał niedawno wznowienie działalności przedsiębiorstwa oraz powstanie dwóch nowych międzynarodowych portów lotniczych.

Dżibuti to świetne miejsce na bazę dla inwestorów z Europy i Bliskiego Wschodu. Poprzez wsparcie dla Air Djibouti i realizowanie celów wspólnie z tą firmą, Cardiff Aviation zyska ogromne doświadczenie w branży oraz możliwość stania się ważnym graczem na rynku o ogromnym potencjale – argumentuje swój krok Bruce Dickinson.

Przypomnijmy, że z obozu Iron Maiden napłynęły przed kilkunastoma dniami znakomite informacje. Bruce Dickinson pokonał nowotwór i wrócił do pełnej formy. Oznacza to, że grupa jeszcze w tym roku wyda nowy, pierwszy od pięciu lat album, a w przyszłym wróci na scenę.

Polecane

Share This