Bruno Schulz rusza w trasę

Promocja "Nowego lepszego człowieka"


2010.10.11

opublikował:

Bruno Schulz rusza w trasę

Już w najbliższy czwartek (14 października) startuje jesienna część trasy promującej trzeci krążek zespołu BRUNO SCHULZ p.t. „Nowy lepszy człowiek”

(Premiera: kwiecień 2010, S.P. Records).

Daty koncertów:

14.10.10 – Poznań – Pod Minogą

15.10.10 – Szczecin – Kontrasty

05.11.10 – Łódź – Teatr im. Stefana Jaracza

06.11.10 – Lublin – Tektura

07.11.10 – Puławy – Smok

18.11.10 – Warszawa – Sen Pszczoły

25.11.10 – Częstochowa – Zero

26.11.10 – Chorzów – Leśniczówka

27.11.10 – Kędzierzyn-Koźle – Tunel

28.11.10 – Bielsko-Biała – Rude Boy

W kwietniu 2010, zaledwie rok po ostatnim wydawnictwie, nakładem S.P. RECORDS ukazał się trzeci krążek grupy BRUNO SCHULZ zatytułowany „Nowy lepszy człowiek”. Materiał zarejestrowany został w Manximum Records Studio w Łodzi. Realizacją dźwięku zajął się Michał Marciniak. Miks i mastering poszły w ręce Tomasza Bonarowskiego.

NLC to album o wiele bardziej przyjazny od poprzedniego (Europa Wschodnia – SP Records 2009) jednak nie pozbawiony charakterystycznego dla zespołu ładunku emocjonalnego i kompozytorskich eksperymentów. Patronat nad płytą objęło Polskie Radio Euro. W Myspace Polska po premierze albumu napisano „Gdyby Joy Division nadal istniało, to pewnie graliby tak jak oni. Nowa płyta, bogatsze brzmienie i to uczucie, że Polak potrafi. Pierwszym singlem pilotującym płytę, który już w lutym trafił do rozgłośni radiowych był utwór „Szybki świat”, który dotarł do 2 miejsca Listy Przebojów Radia Eska Rock. W recenzji płyty, w sierpniowym numerze miesięcznika Teraz Rock może my przeczytać między innymi: Gdyby utwór „Szybki Świat” nagrał zespół Placebo, miałby szansę stać się wielkim przebojem. Takiej lekkości nie było na poprzedniej płycie. Obecnie anteny radiowe zdobywa kolejny singiel z płyty utwór „Laura”.

Zespół BRUNO SCHULZ został założony wiosną 2003 roku. W 2007 zadebiutowali płytą „Ekspresje, depresje, euforie” (Luna Music). Promujący ten album singiel „Gdy Więdną Kwiaty” znalazł się na 1-szym miejscu Listy Przebojów Radia Bis – Mocna Trzydziestka. Zyskał również sporą popularność w wielu rozgłośniach radiowych w Polsce. Magazyn Teraz Rock uznał Ekspresje za jedną z 3 najlepszych polskich płyt wiosny 2007 roku. Przychylne recenzje pojawiły się także w miesięczniku Machina oraz w internetowych serwisach muzycznych. Teledysk autorstwa Remigiusza Wojaczka emitowany był w programach Telewizji Polskiej oraz w stacjach muzycznych i kulturalnych. W czerwcu 2007 roku zespół BRUNO SCHULZ zagrał na Heineken Opener Festival w Gdyni.

Pod koniec 2008 roku podpisali kontrakt fonograficzny z wytwórnią S.P. Records (Kult, Kaliber 44, Pidżama Porno) w konsekwencji czego w lutym 2009 ukazała się druga płyta grupy zatytułowana „Europa wschodnia”. Album wyznaczył zupełnie nowy kierunek w twórczości grupy. „Europa Wschodnia” została wysoko oceniona przez krytykę i słuchaczy.

Budząca kontrowersje nazwa to wyraz ich głębokiego zauroczenia rodzajem wrażliwości i atmosferą prozy oraz grafik artysty z Drohobycza. Twórczość zespołu to jednak, jak sami twierdzą, zaledwie draśnięcie, maleńkie otarcie się o ten niepowtarzalny schulzowski świat.

BRUNO SCHULZ tworzą:

Karol Stolarek – wokal, elektronika, teksty, Marcin Regucki – gitary, Wit Zarębski – bas, Wojtek Czyszczoń – perkusja.

Polecane

Share This