Bryan Ferry wystąpi w Polsce


2016.10.17

opublikował:

Bryan Ferry wystąpi w Polsce

Jeden z najlepszych wykonawców w Wielkiej Brytanii powróci z urozmaiconą set listą, zawierającą największe przeboje zarówno z katalogu Roxy Music, jak i z solowej twórczości artysty – także z uznanego przez krytyków i publiczności ostatniego albumu „Avonmore”.

Koncerty, które artysta zagrał w tym roku, zebrały mnóstwo przychylnych recenzji, m.in. The Times: “Zarówno publiczność, jak i artysta byli w swoim żywiole” oraz Chicago Tribune: “Jak zwykle, Bryan Ferry był bez zarzutu”.

Przyszłoroczna europejska trasa koncertowa rozpocznie się w Niemczech i zawita  także do Polski, Austrii i Danii:

sobota 13 maja – Circus Krone, Monachium

poniedziałek 15 maja – Mitsubishi Hall, Dusseldorf

środa 17 maja – Mehr! Theatre, Hamburg

piątek 19 maja – Tempodrom, Berlin

poniedziałek 22 maja – Alte Oper, Frankfurt

środa 24 maja – Festspeielhaus, Baden Baden

piątek 26 maja – Haus Auensee, Lipsk

niedziela 28 maja – ICE Kraków, Krakow

wtorek 30 maja – Stadthalle, Wiedeń

czwartek 1 czerwca – Stefaniensaal, Graz

sobota 3 czerwca – Heartland Festival, Fionia

Sprzedaż ogólna rusza w piątek 21 października o 10.00 na Eventim.pl .

Bilety od 199 PLN.

Bryan Ferry to angielski wokalista, który zasłynął jako główny głos w art-rockowym zespole Roxy Music. W latach 70., świętując największe sukcesy ze swoją grupą, rozpoczął także solową karierę, którą kontynuuje do dziś. Jego elegancki, subtelny wokal zainspirował szerokie rzesze wykonawców. Jak swojego czasu pisał „The Independent”, Ferry i David Bowie to jedne z najważniejszych postaci epoki glam. Ich sceniczny wizerunek do dziś pozostaje dla wielu wzorem.

Ferry, poza tym, że kojarzony jest głównie z autorskim repertuarem, ma także na koncie covery innych wykonawców (ostatnio m.in. Stephen Sondheim, Robert Palmer) oraz własne wersje standardów z wielkiej, amerykańskiej tradycji kompozytorskiej.

Gdyby podsumować sprzedaż zarówno solówek Ferry’ego, jak i płyt Roxy Music, wynik oscylowałby wokół 30 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Ostatni album Ferry’ego, „Avonmore”, ukazał się w listopadzie 2014 roku.

Polecane

Share This