Bydgoski Smooth Festival Na Antenie TVP2


2009.05.28

opublikował:

Bydgoski Smooth Festival Na Antenie TVP2

W najbliższy piątek 29 maja, na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy, odbędzie się niecodzienne wydarzenie muzyczne – Smooth Festival. Na koncercie wystąpią m.in. Macy Gray, Maria Mena, Lura, hiszpańska grupa Chambao oraz polscy artyści. Koncert zostanie wyemitowany w TVP2 o godzinie 23:35.

Główną gwiazdą Smooth Festival jest Macy Gray. Część muzyczną festiwalu rozpocznie swoim koncertem Mika Urbaniak. Oprócz niej na bydgoskiej scenie pojawią się znakomite wykonawczynie – Maria Mena i Lura, zespół Chambao oraz polscy artyści w ramach projektu Andrzeja Smolika. Na zakończenie wieczoru wystąpi wrocławska grupa Mikromusic.

Retransmisja koncertu w TVP2 rozpocznie się 29 maja o godz. 23.35 i zainauguruje ją występ gwiazd flamenco chill – Chambao. Hiszpanie z Chambao zagrają dwa utwory. Po ich występie publiczności zaprezentują się polscy artyści – w ramach projektu przygotowanego specjalnie na ten wieczór przez Andrzeja Smolika. Pod jego kuratelą na bydgoskiej estradzie gościć będą: Kayah; Dorota Miśkiewicz; Mika Urbaniak; Natalia Grosiak oraz Pola. W dalszej części koncertu widzowie TVP2 będą mogli usłyszeć utwory w wykonaniu Lury, zjawiskowej pieśniarki z Wysp Zielonego Przylądka oraz rewelacyjnej norweskiej wykonawczyni Marii Meny. Galę telewizyjną zakończy swoim koncertem główna gwiazda festiwalu, charyzmatyczna soulowa diva – Macy Gray.

Smooth Festiwal Złote Przeboje Bydgoszcz 2008, TVP2, 29 maja, godz. 23:35

W ramach Smooth Festival odbędzie się szereg imprez towarzyszących, wśród nich: wystawa fotografii wykonanych przez Marka Niedźwieckiego pt. „Australia okiem Niedźwiedzia” oraz multimedialna wystawa pt. „Poziomy i głębie, czyli co kryją wąsy Marcela Duchampa”, współorganizowana przez Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Polecane

Share This