Celine Dion opowiedziała o swoim stanie zdrowia

Wokalistka nie ma dobrych wieści.


2024.06.09

opublikował:

Celine Dion opowiedziała o swoim stanie zdrowia

fot. Denise Truscello

Odkąd pod koniec 2022 r. Celine Dion poinformowała, że zmaga się z tzw. zespołem sztywnego człowieka, wieści na temat stanu zdrowia gwiazdy przedostają się do mediów regularnie. Na ogół nie pochodzą one jednak bezpośrednio od Celine, ale od jej siostry bądź innych osób z otoczenia artystki.

Niestety, tym co łączy wszystkie doniesienia, jest ich pesymistyczny wydźwięk. Terapia nie przynosi efektów, stan artystki nie ulega poprawie. Schorzenie, z którym zmaga się wokalistka, jest bardzo rzadkie, a jego leczenie niezwykle trudne.

SPRAWDŹ TAKŻE: Gwiazda pop wyrzuciła publiczność z koncertu. Widzowie rzucali w nią butelkami

Pojawiają się u niej skurcze, których nie da się opanować. Trochę tak jak u kogoś, kto często podskakuje w nocy z powodu skurczu nogi lub łydki. Tak jest we wszystkich mięśniach. Niewiele możemy zrobić, aby ją wesprzeć i złagodzić jej ból. Celine ciężko pracuje z lekarzami i terapeutami, ale na nic się to nie zdaje. Jej stan nie ulega poprawie, nadal ledwo się rusza – mówiła pod koniec kwietnia osoba z bliskiego otoczenia Celine Dion.

Celine Dion o swojej chorobie

Co na to sama artystka? Kanadyjka opowiedziała o swojej chorobie w wywiadzie dla NBC, zdradzając, że problemy dopadają ją a najmniej oczekiwanych momentach.

Wpadam w spazmy. Skurcze mogą być w jamie brzusznej, w kręgosłupie, w żebrach. Jeśli ułożę stopy, to pozostaną w tej samej pozycji. Jeśli będę gotować, ponieważ uwielbiam gotować, moje ręce często znajdują się w pozycji, w której nie będzie można ich „odblokować” – tłumaczyła.

Przypominamy, że lada dzień ukaże się nowe wydawnictwo Celine. Album „I AM: CÉLINE DION (Original Motion Picture Soundtrack)” ukaże się 21 czerwca na płycie CD i dostępny będzie w wersji digitalowej. Premiera edycji winylowej zaplanowana jest na 9 sierpnia. Długo oczekiwany film dokumentalny Amazon MGM Studios, w reżyserii nominowanej do Oscara Irene Taylor pojawi się 25 czerwca.

Wśród dwudziestu piosenek, które zostały wybrane na ścieżkę dźwiękową znajdują się największe hity Céline: „The Power of Love”, „My Heart Will Go On”, „Because You Loved Me” czy najnowszy „Love Again”. Dodatkowo na albumie znajdzie się siedem utworów z oryginalną partyturą, skomponowanych przez uznanego wiolonczelistę Rediego Hasa i wyprodukowanych przez Alberto Fabrisa. Ta muzyczna podróż to uhonorowanie dziedzictwa Céline Dion i przedstawienie jej niezwykłej historii.

Polecane

Share This