„Changestwobowie” Davida Bowiego wróci do sklepów


2018.04.16

opublikował:

„Changestwobowie” Davida Bowiego wróci do sklepów

foto: mat. pras.

Młodsza siostra kompilacji Davida Bowiego „Changesonebowie”, zatytułowana „Changestwobowie”, ukazała się sześć lat po części pierwszej w listopadzie 1981 roku. Przez lata nie była wznawiana na żadnym nośniku, stając się poszukiwaną pozycją przez fanów zmarłego w 2016 roku legendarnego artysty. W kwietniu ukaże się reedycja składanki.

Kolejna dobra wieść dla fanów i kolekcjonerów jest taka, że „Changestwobowie” ukaże się zarówno na CD, jak i na płycie analogowej. Będą mogli ją również nabyć miłośnicy słuchania muzyki z plików cyfrowych.

Składanka „Changestwobowie” to 10 piosenek Davida Bowiego. Wśród nich są zarówno single, które nie pojawiły się na części pierwszej kompilacji, czyli wydane po 1976 roku, jak i piosenki z wcześniejszych lat, których nie zamieszczono na „Changesonebowie”. Do tej drugiej grupy należą: „Aladdin Sane (1913-1938-197?)”, „Oh! You Pretty Things”, „Starman” i „1984”. Trzy późniejsze kompozycje, konkretnie „Fashion”, „John, I’m Only Dancing (Again)” i „DJ” znalazły się na wydawnictwie w wersjach singlowych.

Piosenki pochodzą z albumów od „Hunky Dory” do „Scary Monsters (And Super Creeps)”. Wszystkie utwory zostały poddane remasteringowi z oryginalnych taśm.

Kompilacja w Wielkiej Brytanii uzyskała status złotej płyty.

Polecane

Share This