Check This Out: światowy hip-hop w Polsce

Gavlyn w Warszawie. Będzie też reprezentacja krajowej sceny


2013.06.26

opublikował:

Check This Out: światowy hip-hop w Polsce

4 lipca w warszawskim klubie 15000m2 Do Wynajęcia odbędzie się impreza, której gwiazdą będzie jedna z najbardziej utalentowanych młodych raperek na świecie, pochodząca z USA Gavlyn. Z artystką wystąpią: Organized Threat (Poetic Death/Papa J/Yarah Bravo/Dj Dubplates/Dj Mike Steez), Miuosh, Solar/Białas oraz Guova.

CHECK THIS OUT! podczas jednego wieczoru, w jednym miejscu połączy kilka istotnych elementów kultury hip-hop, którą tworzą zarówno młodzi jak i wieloletni działacze oraz artyści. Wydarzeniem wieczoru podczas tej imprezy będzie z pewnością pierwszy w Polsce koncert jednej z najbardziej utalentowanych młodych raperek na świecie, pochodzącej z Kalifornii – Gavlyn, która przybywa do Europy na swoją pierwszą trasę koncertową w asyście ekipy Organized Threat w składzie: Poetic Death, Papa J, Yarah Bravo, Dj Dubplates I Dj Mike Steez.

Dużą dawkę dobrego amerykańskiego rapu dopełni występ wciąż młodego, śląskiego zdobywcy złotej i platynowej płyty – Miuosha. Ponadto na scenie wystąpi również energiczny duet Solar i Białas z premierowym koncertem promującym ich najnowszą płytę. Warszawską scenę reprezentować będzie najmłodsza z całego składu Guova, która mimo swojej stosunkowo krótkiej kariery, posiada wielu fanów i to ona właśnie rozpocznie Check This Out!.

Podczas imprezy ludzie z warszawskiej HipHop Akademii zaprezentują kilka pokazów tańca Hip-Hop, Street Dance, Breakdance oraz pokazy beatboxu. Jak na każdym dobrym wydarzeniu hip-hopowym, nie zabraknie tego wieczoru również puszek z farbą! Na jednej ze ścian klubu 1500 m2 do wynajęcia, młodzi malarze graffiti, zaprezentują swoje umiejętności.

{reklama-hh}

GAVLYN

Uważana za jedną z najbardziej utalentowanych młodych raperek na świecie. Jej singiel „What I Do” pochodzący z debiutanckiego albumu „From The Art” zajął top światowych list iTunes. Wielu pasjonatów muzyki rap określa Gavlyn jako wyjątkową postać na rynku muzycznym, gdyż słuchając jej odnosi się wrażenie jakby stała w opozycji do obecnie panujących trendów w Stanach Zjednoczonych. Jest naturalna, jej klipy realizowane są bez żadnego przepychu i bogactwa, a swobodne flow w połączeniu z tłustymi bitami przypomina bardziej old school niż news school. Poza inspiracją lat 90-tych w jej utworach można usłyszeć również wpływ takich gatunków jak Alternative Rock, Drum & Bass czy Jungle. Koncert 4 lipca w warszawskim klubie 1500m2, będzie jej pierwszym występem w Polsce, a artystka poza naszym krajem na swojej trasie koncertowej odwiedzi najważniejsze europejskie festiwale hip-hopowe. Jej repertuar obejmie utwory pochodzące z debiutanckiej płyty jak i świeżo wydanej reedycji pierwszej epki Gavlyn „Habit That You Blame”. Krążek ze zmienioną tracklistą trafił na rynek 21 maja 2013 roku. Gościnnie wraz z Gavlyn wystąpi ekipa Organized Threat.

MIUOSH

Jego twórczość znana jest z przemyślanych tekstów i dopracowanych dźwięków. Solową karierę rozpoczął w 2007 roku płytą „Projekcje”. Pierwszy, aczkolwiek znaczący sukces komercyjny raper odniósł za sprawą wydanej w 2012 roku solowej produkcji zatytułowanej „Prosto przed siebie”. Nagrania wyróżnione platynową płytą dotarły do 2. miejsca zestawienia OLiS. Materiał przyczynił się także do zainteresowania publiczności poprzednim dorobkiem artystycznym rapera. Status złotej płyty uzyskał wydany rok wcześniej album „Piąta strona świata”. Natomiast debiut muzyka – Projekcje trafił na krajową listę przebojów (OLiS).

 

SOLAR/BIAŁAS

Solar i Białas przez kilka lat zajmowali wysokie miejsca na najważniejszych bitwach freestyle`owych w kraju. Pomimo ośmiu albumów wydanych w podziemiu szerszą rozpoznawalność zapewniła im dopiero pierwsza, profesjonalnie zrealizowana płyta pt. „Z ostatniej ławki”. Duet zyskując coraz większą liczbę fanów w czerwcu tego roku wyda legalny debiut „Stage Diving”, który ukaże się nakładem Prosto Label, a nagrania z nowego krążka premierowo będzie można usłyszeć na żywo podczas naszego wydarzenia.

GUOVA

Aleksandra „Guova” Głowińska to włodawska raperka obecnie mieszkająca w Warszawie. Klasyczny rap z domieszką drum and bassu czy dubstepu to domena artystki. Wiosna 2012 i konkursowa zwrotka „Gdzie oni są?” do wytwórni STOPROCENT przyniosły Guovie popularność. Jej kontrowersyjne wideo obejrzało prawie milion użytkowników Youtube! W połowie lutego tego roku światło dzienne ujrzał debiutancki album „Śmietnik” wydany przez Fonografikę. Guova zagrała kilkadziesiąt koncertów, przed wieloma największymi tego gatunku w Polsce. Koncert podczas CHECK THIS OUT!, będzie jej pierwszym występem w Warszawie od prawie pół roku.

Polecane

Share This