Chew Lips na FreeFormFestival 2010


2010.06.29

opublikował:

Chew Lips na FreeFormFestival 2010

Chew Lips to trio ze wschodniego Londynu. Zespół powstał wiosną 2008 roku. W skład zespołu wchodzą: piosenkarka Tigs oraz dwaj multi-instrumentaliści – Will Anderson i James Watkins.

Ich muzykę można określić jako minimal dance-pop będące połączeniem LCD Soundystem, Prince’a oraz klasycznego popu z lat 80-tych. Zaczynali, jak wiele innych zespołów – od założenia strony internetowej oraz profilu w serwisie Myspace. Dzięki temu oraz licznym małym koncertom w Londynie usłyszał o nich DJ z brytyjskiego BBC – Steve Lamacq, który do dnia dzisiejszego jest wielkim fanem zespołu.

Chew Lips zostali zaproszeni do występu w ramach BBC Electric Proms, co pozwoliło im pokazać się szerokiemu audytorium. Po tym występie zainteresowała się nimi francuska wytwórnia Kitsuné. Sukces przyniósł im dwa single Salt Air i Solo. W styczniu 2010 ukazał się ich debiutancki album Unicorn. O tej płycie prestiżowy magazyn New Musical Express napisał: Nasi nowi faworyci, to oni już niebawem będą dyktować trendy w muzyce!

Występ w ramach szóstej edycji FreeFormFestival będzie ich pierwszym koncertem w Warszawie.

Więcej na: www.chewlips.co.uk

Polecane

Share This