Chirurg plastyczny matki Kanyego Westa na okładce płyty?


2018.05.01

opublikował:

Chirurg plastyczny matki Kanyego Westa na okładce płyty?

foto: mat. pras.

Kanye West uznał, że na okładce jego nowej, planowanej na 1 czerwca płyty, ma się znaleźć zdjęcie Jana Adamsa, chirurga plastycznego, który operował matkę artysty na dzień przed jej śmiercią. West opublikował na Twitterze screeny dokumentujące jego rozmowę z niejakim Wesem (najprawdopodobniej jest to pracujący dla marki Yeezus projektant Wes Lang lub nowy podopieczny GOOD Music Sheck Wes). Poproszony o propozycję na tytuł nadchodzącego albumu, rozmówca artysty odpisał: „Love Everyone”.Podoba mi się – skomentował Kanye. Miałoby to sens w kontekście niedawnych deklaracji Westa dotyczących Donalda Trumpa, Hillary Clinton czy prezentera stacji Hot97 Ebro Dardena.

West wyjawił Wesowi, dlaczego planuje użyć zdjęcia chirurga plastycznego. – To jest moja okładka płyty. Chcę wybaczyć i przestać nienawidzić – napisał Kanye. Matka artysty zmarłą w 10 listopada 2007 roku, dzień po przeprowadzonej przez Jana Adamsa operacji liposukcji i pomniejszenia piersi. Jako przyczynę śmierci Dondy West podano zawał oraz „inne czynniki pooperacyjne”.

Chirurg poproszony o komentarz do pomysłu rapera i producenta z Chicago, odpisał krótko: – To MacGuffin. MacGuffin to termin termin wywodzący się ze sztuki filmowej. Według „Słownika terminów filmowych” autorstwa Marka Hendrykowskiego oznacza „przedmiot, miejsce, cel itp. napędzający fabułę filmu i motywujący działania postaci. Jest ważny nie jako konkretny obiekt (dla widza nie ma znaczenia czym dokładnie jest), a jedynie jako pretekst do zawiązania i przebiegu filmowej akcji”.

Kanye opublikował dotychczas dwa utwory zapowiadające nadchodzący album. „Lift Yourself” oraz „Ye vs. the People” z gościnnym udziałem T.I. znajdziecie w Tidalu.

Polecane

Share This