Chorwacki klub piłkarski chce pozwać Liama Gallaghera


2019.02.28

opublikował:

Chorwacki klub piłkarski chce pozwać Liama Gallaghera

foto: mat. pras.

Liam Gallagher od lat jest kibicem piłkarskim, jednak kojarzymy go z Manchesterem City, a nie Hajdukiem Split. Tymczasem to właśnie chorwacki klub rozważa pozwanie byłego wokalisty Oasis, zarzucając mu kradzież własności intelektualnej.

Kością niezgody między autorem krążka „As You Were” i Hajdukiem jest nadruk na dwóch wzorach t-shirtów sprzedawanych w oficjalnym sklepie Gallaghera. Wykorzystana na nich tarcza jest niemal identyczna jak herb chorwackiej drużyny. W obu przypadkach widzimy czerwoną szachownicę otoczoną niebieską bądź granatową ramą. W herbie klubu widnieje na niej napis „Hajduk Split”, tymczasem u Liama jest to nazwa jego marki odzieżowej „Pretty Green” oraz hasło „Rolling With It”.

Hajduk nie wyraził zgody na wykorzystanie naszego znaku do przez markę Gallaghera. Nasi prawnicy badają sprawę – oświadcza krótko klub.

Liam Gallagher Pretty Green Hajduk Split

Wielki fan Hajduka RED z pewnością kibicuje w tym sporze drużynie ze Splitu, a my korzystając z okazji przypominamy, że już w marcu na łamach CGM.pl ponownie pojawi się podcast Czerwona Kartka. Tymczasem już w piątek RED zaprezentuje „Purporowe wino”, kolejny singiel zapowiadający jego nadchodzącą płytę.

Polecane

Share This