Chris Botti na dodatkowym koncercie w Polsce

Artysta wystąpi nie w pięciu, a w sześciu miastach.


2015.05.21

opublikował:

Chris Botti na dodatkowym koncercie w Polsce

25 października 2015 w Wytwórni w Łodzi wystąpi Chris Botti. W trakcie polskiej odsłony trasy artysta odwiedzi także Poznań, Wrocław, Lublin, Kraków i Warszawę.

Od czasu wydania zachwalanego przez krytyków albumu „When I Fall In Love” w 2004r., Chris Botti został jednym z najbardziej docenianych amerykańskich instrumentalistów. Przekonał do siebie odbiorców zwykle zarezerwowanych dla muzyki popowej, a jego niesłabnąca popularność doprowadziło go do zdobycia czterech # 1 albumów jazzowych, a także do kilku złotych i platynowych płyt. Grający trasy koncertowe po całym świecie i sprzedający ponad cztery miliony albumów artysta, znalazł najlepszą dla siebie formę twórczej ekspresji, która rozpoczyna się w jazzie i rozszerza się poza granice pojedynczego gatunku.

W ciągu ostatnich trzech dekad Botti nagrywał i występował z najlepszymi, w tym ze Stingiem, Lady Gagą, Michaelem Bublé, Paul’em Simonem, Stevenem Tylerem, a nawet Frankiem Sinatrą. Będąc w trasie 300 dni w roku, trębacz występował z wieloma najlepszymi orkiestrami, na najbardziej prestiżowych scenach świata, od Carnegie Hall i Hollywood Bowl do Sydney Opera House i Real Teatro di San Carlo we Włoszech.

Album „Impression” (2012) oraz wszystkie poprzedzające go wydawnictwa, dały możliwość poznania Chrisa Botti jako jednego z najważniejszych oraz najbardziej innowacyjnych postaci współczesnego świata muzyki.

 

Trasa koncertowa obejmie aż sześć koncertów w Polsce:

25.10 – Wytwórnia, Łódź

26.10 – Sala Ziemi, Poznań

27.10 – Hala Stulecia, Wrocław

29.10 – Hala Globus, Lublin

30.10 – ICE Kraków, Kraków              

31.10 – Torwar, Warszawa

Ceny biletów rozpoczynają się od 129 zł.

Polecane

Share This