Chris Botti na pięciu koncertach w Polsce

Artysta przyjedzie do nas jesienią.


2014.05.13

opublikował:

Chris Botti na pięciu koncertach w Polsce

Jesienią w naszym kraju wystąpi Chris Botti. Światowej sławy trębacz zagra pięć koncertów. Bilety trafią do sprzedaży wkrótce. Będzie można je nabyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl.

W 2012 roku ukazała się ostatnia płyta solowa muzyka – „Impressions”. Na Impressions Botti sięgnął po znane i łatwo rozpoznawalne piosenki, które niegdyś przekonały go o istocie strony melodycznej kompozycji muzycznych, a także przeboje wszechczasów, takie jak „What A Wonderful World”, „Summertime” czy „Over the Rainbow”. Album to również efekt rozmów, które Botti odbył z fanami podczas ostatnich tras koncertowych oraz wypadkowa licznych inspiracji z różnych kultur. Płyta została doceniona zarówno przez fanów jak i krytyków, w efekcie czego zdobyła statuetkę Grammy w kategorii „Best Pop Instrumental Album”.

{Diil}

Chris Botti uwielbia koncertować, z chęcią też wraca na występy do Polski.

Oto miejsca, w których wystąpi Chris Botti:

30.09 – Gdynia, Gdynia Arena

02.10 – Wrocław, Hala Orbita

03.10 – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca

04.10 – Warszawa, Torwar

05.10 – Poznań, Sala Ziemi MTP

{sklep-cgm}

Chris Botti na pięciu koncertach w Polsce

Artysta wystąpi 15 marca w Poznaniu (Sala Ziemi, MTP), 16 marca w Gdyni (Hala Sportowo-Widowiskowa), 17 marca w Warszawie (Sala Kongresowa), 18 marca we Wrocławiu (Hala Orbita) i 20 marca w Zabrzu (Dom Muzyki i Tańca).

Chris Botti jest trębaczem jazzowym i bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych na świecie. Występuje solo oraz jako muzyk sesyjny – współpracował m.in. z takimi gwiazdami jak Sting, Aretha Franklin, Bob Dylan czy Paul Simon. Koncertował również z Dianą Krall, Jill Scott, Michaelem Buble czy Rodem Stewartem. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy Botti odniósł sukces na tyle komercyjny, na ile może liczyć artysta jazzowy. Ma na swoim koncie liczne nominacje do Grammy Awards oraz trzy pierwsze miejsca w zestawieniach Billboard’s Jazz Albums. Sam Sting, zafascynowany jego twórczością, określił go mianem „posłańca świata jazzu”.

W bieżącym roku ukazała się najnowsza płyta solowa muzyka – „Impressions”. Obok grającego z charakterystycznym dla siebie brzmieniem i wielką wyobraźnią muzyczną Chrisa Bottiego na albumie wystąpili również tacy artyści jak Andrea Bocelli, Vince Gill, Herbie Hancock, Mark Knopfler, David Foster i Caroline Campbell. Na „Impressions” Botti sięga po znane i łatwo rozpoznawalne piosenki, które niegdyś przekonały go o istocie strony melodycznej kompozycji muzycznych, a także przeboje wszechczasów, takie jak „What A Wonderful World”, „Summertime” czy „Over the Rainbow”. Album jest również efektem rozmów, które Botti odbył z fanami podczas swojej ostatniej długiej trasy koncertowej oraz licznych inspiracji z różnych kultur.

Podsumowując, trasa koncertowa Chrisa Bottiego w Polsce prezentuje się następująco:

15 marca / Poznań / Sala Ziemi, MTP

16 marca / Gdynia / Hala Sportowo-Widowiskowa

17 marca / Warszawa / Sala Kongresowa

18 marca / Wrocław / Hala Orbita

20 marca / Zabrze / Dom Muzyki i Tańca

Bilety wkrótce w sprzedaży!

Popularne newsy

Polecane

Share This