Córka Michaela Jacksona łączy siły z The Struts w nowym singlu

Do sieci trafił właśnie utwór „Low Key In Love”


2021.04.22

opublikował:

Córka Michaela Jacksona łączy siły z The Struts w nowym singlu

– „Low Key In Love” powstało po randce w Los Angeles w stylizowanym na lata 70. barze Good Times at Davey Wayne’s. Wszedłem do studia i wyjaśniłem, że potrzebujemy piosenki, która pokaże esencję uczucia, gdy przekraczasz próg baru i chłoniesz jego atmosferę. Padł pomysł, by był to duet. Wtedy przypomniałem sobie o świetnym akustycznym secie Paris Jackson, który miałem przyjemność oglądać tamtej nocy, gdy odbywała się rzeczona randka. Wewnętrznie czułem, że nic nie dzieje się przypadkiem, dlatego napisałem do niej. Nasza współpraca musiała być zapisana w gwiazdach. Paris sprawiła, że piosenka nabrała zupełnie nowego wymiaru i ożywiła całą historię. Paris jest genialna i piękna – prawdziwa gwiazda – wyjaśnia Luke Spiller z The Struts.

Paris Jackson dodaje: – Pierwszy raz usłyszałam The Struts, gdy zobaczyłam ich w ramach supportu Mötley Crüe w Staples Center na koncercie sylwestrowym pare lat temu. Nie miałam pojęcia, kim są I pamiętam, że zapytałam wówczas moich znajomych: „Kim oni są, do ***?!”. Talent, obycie ze sceną, energia – wszystkie te elementy mnie zachwyciły. Miałam wrażenie, że przeniosłam się w czasie do epoki świetności rock’n’rolla, gdy na scenach królowali The Rolling Stones czy Queen. Zaczęłam słuchać ich muzyki, bywać na koncertach i od czasu do czasu wymienialiśmy się wiadomościami online. Gdy dostałam propozycję współpracy od Luke’a, nie wahałam się ani chwili. Możliwość zaśpiewania w tym utworze była prawdziwym zaszczytem, zwłaszcza że mam świadomość, jak wiele znaczy ta piosenka dla Luke’a. Z naszego wspólnego projektu nawiązała się piękna przyjaźń. Nie robiłam nigdy wcześniej czegoś podobnego, więc bardzo mi się to podoba.

Paris Jackson wydała jesienią 2020 debiutancki album „wilted”, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno wśród krytyków muzycznych, jak i fanów. Artystka do pracy nad krążkiem zaprosiła Andy’ego Hulla i Roberta McDowella z Manchester Orchestra. „wilted” zadebiutowało na szczycie iTunes Alternative Albums Chart i otrzymało pozytywne recenzje m.in. w NPR, „Rolling Stone”, „Billboard”, Associated Press, „Variety”, „Entertainment Weekly”, E! News, „People”, NME, „PAPER Magazine”, „NYLON”, Refinery29, WWD i wielu innych. Paris zaprezentowała singiel „let down” w programie „Jimmy Kimmel Live!”.

Jackson zagościła na okładkach magazynów, w tym „Vogue” i „Harper’s Bazaar”, zadebiutowała również na wybiegu u Jeana-Paula Gaultiera podczas jego ostatniego w karierze pokazu. Pracowała też jako aktorka w filmie i telewizji, dzieląc ekran z takimi gwiazdami jak Lee Daniels, Charlize Theron, Joel Edgerton czy Rachel Winters. Paris udziela się także w akcjach charytatywnych i dobroczynnych, m.in. jako ambasadorka Elizabeth Taylor AIDS Foundation.

Grupa The Struts powstała w 2012 w angielskim mieście Derby. Koncertowali m.in. z The Rolling Stones, The Who, Guns N’ Roses czy Foo Fighters, a Mötley Crüe osobiście wybrało ich na support na ostatnie w karierze koncerty. Ich debiutancki album „Everybody Wants” ukazał się w 2016, a dwa lata później światło dzienne ujrzał „YOUNG & DANGEROUS”. The Struts ma na koncie występy na słynnych imprezach takich jak Lollapalooza, Governors Ball czy Isle of Wight. Przerwanie trasy z powodu pandemii zaowocowało serią nagrań do kolejnego albumu. „Strange Days” ukazało się w październiku 2020. Na płytę trafił m.in. cover b-side’a KISS oraz duety z Albertem Hammondem Jr. z The Strokes czy Robbiem Williamsem.

Polecane

Share This