Czy Edyta Bartosiewicz ma po co wracać?


2012.10.19

opublikował:

Czy Edyta Bartosiewicz ma po co wracać?

O powrocie Edyty Bartosiewicz nie dość, że słyszymy od dawna, to jeszcze stał się on już przysłowiowy. Ostatnio Edytę można było usłyszeć i zobaczyć na koncercie w Trójce (tu zdjęcia!), wcześniej pojawił się nowy utwór, pierwszy po 9 latach (klip poniżej), aż wreszcie ogłoszono dwa koncerty tej jesieni: w Krakowie i Poznaniu. Dodajmy, że ceny biletów na te koncerty były często wyższe od wejściówek na występy zagranicznych gwiazd a i tak świetnie się sprzedawały.

Artystka od pewnego czasu pracuje nad nowym, pierwszym od czternastu lat albumem. W 2010 roku jej koncert stał się najważniejszym wydarzeniem Warsaw Orange Festival przyćmiewając występy największych gwiazd. Publika „wymusiła” aż cztery bisy na zaskoczonej artystce. Wtedy też bardzo głośno mówiło się o „powrocie” na scenę. Jednak temat troszkę przycichł.

Jeśli do tego wszystkiego dodać to, co zdarzyło się po krakowskim koncercie podczas rozdawania autografów, to pytanie o „powrót” powinno brzmieć nie „czy”, a „kiedy”. A odpowiedź: „natychmiast!”. Zobaczcie:

No, którą z naszych gwiazd spotkało ostatnio coś takiego? Edyta Bartosiewicz po niedzielnym koncercie w Krakowie rozdawała autografy tłumowi chętnych w wąskim korytarzu. Tylnym wejściem przemyka grupa fanów i proponuje wspólne wykonanie piosenki – Edyta natychmiast podchwytuje klimat i porywa publikę do wspólnego śpiewania.

Edyta Bartosiewicz (ur. 11 stycznia 1965 r. w Warszawie) jest kompozytorką, autorką tekstów, aranżerką i producentką większości swoich utworów. Jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie około miliona egzemplarzy. Aż 9 singli dotarło do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego. Jest laureatką między innymi 5 Fryderyków i Paszportu Polityki, wybrana Osobowością Dziesięciolecia przez magazyn „Tylko Rock”.

Edyta Bartosiewicz zapowiedziała kolejny koncert. 19 stycznia 2013 roku wokalistka zaśpiewa w łódzkiej Wytwórni.

Polecane

Share This