Czy to już moment, by pożegnać się z Tymkiem?

"Śmierć nie musi być końcem lecz początkiem czegoś nowego".


2022.04.02

opublikował:

Czy to już moment, by pożegnać się z Tymkiem?

fot. YouTube

Tymek – urodzony 28 października 1994r. w Opolu, polski twórca utworów muzycznych i autor tekstów. Działał pod pseudonimem Tymek od stycznia 2017 do wczesnych lat 20 XXI wieku. Zmarł w wypadku motocyklowym w wieku 27 lat 5 stycznia 2022 roku w Puerto de la Cruz na Teneryfie. 1 kwietnia 2022 ukazał się jego pośmiertny album Odrodzenie. W 2023 roku zostały opublikowane kolejne utwory na rzecz fundacji Vestige – taki kontrowersyjny tekst towarzyszył promocji „Króla życia” – pierwszej odsłony „Odrodzenia”.

Wczoraj w sieci i w sklepach pojawił się nowy krążek, który artysta nagrał wspólnie z Urbańskim. Złożony z 21 utworów album jest sumą trzech epek – wspomnianego „Króla życia, „Romantyka” i „Niespokojnej duszy”. Premierze krążka towarzyszyła publikacja klipu do utworu „Podążaj”, którego – jak czytamy w informacji prasowej przesłanej przez Kayax – „prolog jasno pokazuje, że śmierć nie musi być końcem lecz początkiem czegoś nowego”.

No właśnie, czy „Odrodzenie” to faktycznie śmierć Tymka, którego znaliśmy? Równolegle z wydaniem albumu artysta opublikował także singiel swojego dotychczasowego alter ego Seven Phoenix. Czy premiera „AEIOU” nagranego wspólnie z Phamem oznacza, że teraz to właśnie Seven Phoenix wysunie się na pierwszy plan, zastępując Tymka? Wiemy, że na pewno warto obserwować to wcielenie Tymoteusza Buckiego, ponieważ w najbliższych tygodniach i miesiącach mogą się u niego dziać niezwykłe rzeczy.

Polecane

Share This