D`Angelo i The Vanguard – album „Black Messiah” już dostępny

Za dystrybucję na terenie Polski odpowiada Sony Music Poland.


2014.12.18

opublikował:

D`Angelo i The Vanguard – album „Black Messiah” już dostępny

D’Angelo zaskoczył dziś fanów publikując album „Black Messiah” nagrany z formacją The Vanguard. Po 14 latach artysta wrócił płytą zapowiedzianą zaledwie kilka dni wcześniej.

Płyta jest już dostępna jest w sprzedaży cyfrowej, można jej także posłuchać w WiMP. Fizycznie na płycie CD ukaże się 13 stycznia, a na winylu 10 lutego.

Album „Black Messiah” powstawał prawie półtorej dekady. Oprócz The Vanguard, D’Angelo  wsparli również  Pino Palladino, James Gadson i Questlove. Wszystkie teksty napisał D’Angelo, w części z nich wsparli go dodatkowo Q-Tip oraz Kendra Foster.  Album nagrano, zmiksowano I wyprodukowano oldskulową metodą analogową.

„Black Messiah („Czarny Mesjasz”) to świetny tytuł dla płyty. Nietrudno go jednak źle zinterpretować. Wiele osób pomyśli, że chodzi o religię. Niektórzy dojdą do wniosku, że to ja nazywam się wręcz Czarnym Mesjaszem. A tak naprawdę tytuł ten traktuje o nas wszystkich. Mówi o celach, jakie sobie obieramy. Każdy powinien dążyć do stania  się Czarnym Mesjaszem. Ludzie dorastający w Ferguson i w Egipcie, uczestniczących w ruchu Occupy Wall Street i wszystkich tych  miejscach, gdzie społeczność ma dość i podejmuje działania na rzecz zmian. Nie chodzi o wychwalanie jednego charyzmatycznego lidera, ale uznanie  tysięcy takich osób. Czarny Mesjasz nie jest jednym człowiekiem.  To uczucie, że wszyscy wspólnie jesteśmy u sterów – komentuje D`Angelo.

Tagi


Polecane

Share This