Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło łączą siły w singlu „Za krótki sen”

Poznaliśmy datę premiery albumu "Wojny i noce".


2021.04.08

opublikował:

Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło łączą siły w singlu „Za krótki sen”

grafika: Agnieszka Szajewska

Daria Zawiałow odsłania kolejne karty – w sieci właśnie pojawił się jej premierowy singiel „Za krótki sen”. Duet z Dawidem Podsiadło to długo wyczekiwana, kolejna zapowiedź trzeciego albumu Darii Zawiałow „Wojny i noce”. Utwór jest pierwszym efektem współpracy przyjaciół, których drogi artystyczne przecięły się już niejednokrotnie. Po tajemniczych zapowiedziach ze strony obojga artystów – już teraz można posłuchać singla oraz zobaczyć wyjątkowy klip, który powstawał na dwóch kontynentach.

W moim odczuciu sam utwór opowiada o niespełnionej miłości, która trwała przez chwilę, ale bardzo szybko się ulotniła. Natomiast teledysk wprowadza nas w nieco inną narrację. To piękna opowieść o tym, że jeśli tylko chcemy możemy osiągnąć wszystko, nawet jeśli wydaje nam się to nierealne. Nigdy nie jest za późno, by zacząć coś od nowa – komentuje Daria.

To jednak dopiero początek niespodzianek, które przygotowała wokalistka dla swoich fanów na najbliższe miesiące. Wraz z premierą teledysku ruszyła przedsprzedaż albumu „Wojny i noce”, którego premiera odbędzie się już 11 czerwca.

Podobnie jak poprzedni album – „Helsinki” – „Wojny i noce” będą flirtem z francuską elektroniką. Usłyszymy tam syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80. oraz gitarowe brzmienia, ale jak zdradza artystka – ten album będzie miał w sobie także odrobinę współczesności. Warstwa liryczna zapowiadana jest na najbardziej osobistą w karierze Darii.

Przy tworzeniu nowej płyty Daria uciekła myślami z Finlandii do Kraju Kwitnącej Wiśni. Inspiracje mangą i filmami anime można dostrzec już na pierwszy rzut oka – chociażby na charakterystycznych ilustracjach towarzyszących komunikacji albumu, za które odpowiada Agnieszka Szajewska. Co więcej, jak niedawno zdradziła Daria, na „Wojnach i nocach” będzie można usłyszeć artystkę śpiewającą po japońsku.

Choć nie została jeszcze ujawniona oficjalna okładka albumu, a do premiery krążka zostały ponad dwa miesiące, to wskazówek dotyczących dalszych ruchów ze strony Darii można doszukiwać się na przykład w niedawno opublikowanym, krótkim animowanym video. Teorii fanów na temat ukrytych wiadomości w video jest wiele. Część z nich została już ujawniona, wraz z tytułem singla i datą premiery albumu, a co jeszcze ma w zanadrzu artystka? Dowiemy się już niebawem.

Polecane

Share This