David Sanborn już jutro w Palladium


2011.11.21

opublikował:

David Sanborn już jutro w Palladium

David Sanborn (ur. 1945) – amerykański saksofonista altowy uważany jest za muzyka popowo-ego. Popularność zyskał w latach 80. głównie dzięki albumowi Hideaway. Jego wybitną pozycję we współczesnym jazzie potwierdza współpraca m.in. z: Al Jarreau, Marcusem Millerem, Erikiem Claptonem, Tommym Bolinem, Paulem Simonem, Steviem Wonderem, Davidem Bowiem, Steve`em Gaddem, Milesem Davisem oraz z grupą The Rolling Stones.

Każdy z 24 albumów Davida Sanborna jest znakomicie przyjmowany przez miłośników ekspresyjnego jazzu. W kolekcji ma sześć nagród Grammy, osiem złotych i jedną platynową płytę. W repertuarze znajdujemy mieszankę stylistyczną: pop, R & B i tradycyjny blues.

Zarażonemu polio w wieku trzech lat, jako terapię leczniczą zalecono grę na saksofonie, który okazał się jego przeznaczeniem. Już podczas studiów muzycznych występował z zespołami zawodowymi aby trafić następnie do Butterfield Blues Band, Stevie Wondera, The Rolling Stones i Davida Bowie, z którym nagrał słynny „Young Americans”.

W latach 1988/90 był gospodarzem „Night Music Show” produkowanego przez twórcę Lorne Michaels – Saturday Night Live. Prezentował w nim filmy z legendami jazzu jak Thelonious Monk, Dave Brubeck, Billie Holiday, a także oryginalne jam session gdzie wspólnie grali: Sonny Rollins, Miles Davis, Joe Sample, Pharaoh Sanders, i inni.

Występ Davida Sanborna w Polsce, na Festiwalu Jazz nad Odrą 2010 wzbudził entuzjazm publiczności, która przez wiele minut nie chciała go wypuścić z sali wiwatując na stojąco.

JAZZ JAMBOREE 2011

DAVID SANBORNWtorek 22 listopada, godz. 19:00   

Warszawa, Klub Palladium, ul. Złota 9

KUP BILET NA TO WYDARZENIE:Polecane

Share This