Dawid Kwiatkowski zmienia wytwórnię. Nowa płyta już za tydzień


2019.05.24

opublikował:

Dawid Kwiatkowski zmienia wytwórnię. Nowa płyta już za tydzień

fot. P. Tarasewicz

Po latach współpracy z MyMusic Dawid Kwiatkowski zmienia barwy. Dzisiaj ogłoszono współpracę artysty z polskim oddziałem jednej z największych fonograficznych firm na świecie. Efektem współpracy Dawida Kwiatkowskiego i Warner Music Poland jest album „13 grzechów niczyich”, który światło dzienne ujrzy już 31 maja. Na płycie gościnnie pojawią się Natalia Szroeder i Julia Wieniawa, wśród współpracowników artyści znaleźli się również BARON i Kubi Producent.

Piąty album wokalisty jest pewnego rodzaju spowiedzią, którą tworzył przez ostatnie dwa lata z kilkoma producentami oraz kompozytorami z Polski, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

Historia powstawania albumu utrwalona jest na dyktafonie Dawida. Artysta nagrywał dzień po dniu dziesiątki melodii, które wpadały Mu do głowy, fragmenty tekstów czy rozmów (ich części usłyszycie w pojedynczych piosenkach). Nagrania wysyłane były grupie ponad dwudziestu osób pracujących nad albumem, które wspólnie z Dawidem „ubierały” Jego emocje, przeplatając je ze swoimi doświadczeniami.

To różnorodny album, ale przez to wyjątkowo prawdziwy. Pisałem i nagrywałem to, co czuję w danym momencie i jak czuję. To podróż po różnych emocjach i tematach. Nie ma tu tabu ani sztucznych uśmiechów – tak o zbliżającej się płycie wypowiada się Dawid.

Wokalista promuje krążek singlem „Mordo”.

Polecane

Share This