Debiutancki album Kata nagrany na nowo. CD i winyl otrzymają różne okładki

Roman Kostrzewski i jego zespół wracają do zamierzchłej przeszłości.


2015.08.18

opublikował:

Debiutancki album Kata nagrany na nowo. CD i winyl otrzymają różne okładki

29 lat temu zespół Kat zadebiutował płytą „Metal and Hell”, jej polskojęzyczna wersja zatytułowana „666” została wydana w tym samym roku i zyskała rzesze zagorzałych fanów, stając się pozycją absolutnie kultową.

Przez ostatnich kilka lat płyta była niedostępna w oficjalnej sprzedaży, między innymi dlatego, latem 2014 roku Roman Kostrzewski wraz z zespołem (Kat & Roman Kostrzewski) zaszyli się w studiu, by ponownie nagrać album. „666” w wersji anno domini 2015 brzmi pierwotnie i dziko, ma w sobie magię wydawałoby się, że zarezerwowaną tylko dla oryginalnych nagrań sprzed blisko trzydziestu lat – ta płyta żyje i kipi energią. Tak sesję nagraniową wspomina Roman Kostrzewski: Raven Studio w Skrzyszowie umożliwiało nagranie na „setkę” podstawy instrumentalnej a więc bębnów, basu i gitar. W przerwach od nagrań, w tych samych warunkach brzmieniowych, rejestrowaliśmy ślady wokali i solówek. W ciągu niespełna sześciu dni mieliśmy nagraną całość. Dzięki temu uniknęliśmy nakładek i wielu dni spędzonych w studiu a jednocześnie zachowaliśmy żywy charakter wykonania, który łatwo utracić przy wielodniowych sesjach. W ten z pozoru prosty sposób materiał zawarty na „666” zyskał nowe, współczesne brzmienie i klimat.

Album znajdzie się na półkach sklepowych 11 września i będzie dostępny jako CD oraz LP (ta wersja pojawi się miesiąc później), a każdy nośnik będzie zdobiła inna oprawa graficzna. Okładki obu wersji znajdziecie poniżej. CD, LP oraz specjalna edycja wraz z koszulką dostępne są w przedsprzedaży pod tym adresem .

CD:

LP:

Polecane

Share This