Deftones w Warszawie

Będzie dłuższy koncert


2011.08.11

opublikował:

Deftones w Warszawie

Na specjalne życzenie fanów formacji Deftones grupa, która 16 sierpnia po raz pierwszy wystąpi w Polsce (Park Sowińskiego, Warszawa), zgodziła się zagrać dłuższy, minimum 90-minutowy set. Występ Deftones rozpocznie się o godzinie 20:45.

Cała rozpiska Rock In Summer przedstawia się następująco:

Tides from Nebula 17:00 – 17:45

Flapjack 18:05 – 18:55

Kvelertak 19:15 – 20:15

Deftones od 20:45.

Wejście do Parku od 16:30.

Deftones to jedna z najważniejszych współczesnych formacji na ciężkiej scenie. Grupa została założona w 1988 roku.

Zespół pochodzi z Sacramento, a w jego skład wchodzą: Chino Moreno (śpiew, gitara), Stephen Carpenter (gitara, perkusja), Abe Cunningham (perkusja), Chi Cheng (gitara basowa), Frank Delgado (sample, instrumenty klawiszowe). Deftones początkowo grali jako support przed takimi zespołami jak KoRn, Coal Chamber, L7. czy Ozzy Osbourne. Na początku lat 90. zostali zauważeni przez agentów firmy A&R i od tego czasu rozpoczęła się ich światowa kariera. Koncertowali razem z Metallicą, Linkin Park, Limp Bizkit oraz Mudvayne.

Grupa ma na swoim koncie sześć albumów studyjnych oraz dwie płyty krótkogrające. Wydany w 2000 roku album „White Pony” przyniósł grupie największy sukces w karierze – w samych Stanach płyta rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy, a utwór „Elite” został uhonorowany nagrodą Grammy. Amerykański magazyn „Metal Edge” w 2008 roku nadał „White Pony” pierwsze miejsce na liście najlepszych nu metalowych albumów. Kolejny album „Deftones” z 2003 roku zadebiutował w Stanach na drugim miejscu listy Billboardu, a w Kanadzie na pierwszym. Od roku 2006 Deftones zdecydowali się pracować z Bobem Ezrinem (odpowiedzialnym m.in. za brzmienie „The Wall” Pink Floyd).

Niemal każdy z członków zespołu ma swoje projekty uboczne: Chino oprócz Deftones założył swój projekt, który nazywa się Team Sleep, Chi (Cheng-bas) ma swój Spoken World Poetry, którego debiutancka płyta ukazała się w 2000, a Stef (Carpenter-gitara) gra w kapeli o nazwie Kush razem z artystami z Fear Factory i Cypress Hill.

Szóste wydawnictwo zespołu zatytułowane „Diamond Eyes” ukazało się 4 maja 2010 roku. Album jest pierwszym krążkiem nagranym po tym jak wypadkowi uległ basista zespołu Chi Cheng. Przy nagrywaniu partii basowym współpracował z zespołem Sergio Vega. Premierę „Diamond Eyes” poprzedziło wydanie dwóch singli: „Rocket Skates” i tytułowego „Diamond Eyes”.

Ostatnie bilety na imprezę dostępne w sieciach Ticketpro.pl oraz Eventim.pl.

Polecane

Share This