Depeche Mode w pierwszym singlu z nadchodzącej płyty

"Memento Mori" trafi na rynek w marcu.


2023.02.09

opublikował:

Depeche Mode w pierwszym singlu z nadchodzącej płyty

fot. Anton Corbijn

Grupa Depeche Mode potwierdza datę premiery nowego albumu. „Memento Mori” ukaże się już 24 marca. Płytę zapowiada najnowszy singiel „Ghosts Again”.

„Ghosts Again” po raz pierwszy dało się usłyszeć w październiku, podczas specjalnego wydarzenia w Berlinie inaugurującego ich nadchodzącą trasę koncertową. To klasyczny Depeche Mode: jest tu miejsce zarówno na sugestywny liryzm Dave’a Gahana, jak i na hipnotyzującą gitarę Martina Gore’a. Utwór jest już dostępny na wszystkich platformach cyfrowych.

„Ghosts Again” oddaje idealną równowagę melancholii i radości – komentuje z uznaniem Gahan. Gore wyznaje: – Rzadko nagrywamy piosenkę, która prędko mi się nie nudzi – jestem podekscytowany, że możemy się nią podzielić.

„Memento Mori” to 15. album studyjny Depeche Mode – pierwszy w składzie Dave’a Gahana i Martina Gore’a po tragicznej śmierci współzałożyciela Andrew „Fletcha” Fletchera w 2022 roku. Płyta została wyprodukowana przez Jamesa Forda i Martę Salogni.

Pomysł na „Memento Mori” zaczął rodzić się na początku pandemii, co zaowocowało piosenkami inspirowanymi bezpośrednio tym okresem. Kolekcja składa się z 12 utworów obejmujących różnorodne nastroje: od złowrogiego początku – paranoi i obsesji – do ostatecznego rozwiązania – katharsis i radości – ze wszystkimi punktami pomiędzy.

Światowa trasa „Memento Mori Tour” zbiegnie się z wydaniem albumu. W październiku artyści ujawnili, że organizowana przez Live Nation trasa rozpocznie się 23 marca, specjalną serią występów w północnoamerykańskich arenach. 16 maja powrócą do Europy. 2 sierpnia zagrają na PGE Narodowym, natomiast 4 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie.

Polecane

Share This