Depeche Mode, White Stripes i inni w „MTV World Stage”

W najbliższych tygodniach, w „MTV World Stage” – cotygodniowym paśmie, prezentującym najlepsze koncerty najciekawszych artystów.


2010.03.28

opublikował:

Depeche Mode, White Stripes i inni w „MTV World Stage”

Wystąpią m.in. takie gwiazdy, jak Foo Fighters, Jay-Z & Linkin Park, Depeche Mode, White Stripes czy Tokio Hotel. Koncerty emitowane są w każdy piątkowy wieczór w stacjach MTVNHD (w jakości high definition) oraz w MTV Polska.

2 kwietnia: NIRVANA

Najsłynniejszy koncert, jaki Nirvana zagrała dla MTV, to bez wątpienia akustyczny występ „MTV Unplugged” w Nowym Jorku, który do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych w historii serii. W pierwszym kwietniowym odcinku „MTV World Stage”, fani będą mieli okazję przypomnieć sobie najbardziej znane przeboje nieistniejącej już formacji, która podczas festiwalu w Reading w 1992 roku zagrała jeden ze swoich najlepszych koncertów. Nie zabraknie takich hitów, jak „Smells Like Teen Spirit”, „About a Girl” czy „Come As You Are”.

Emisja: 2 kwietnia, g. 22:00 (MTVNHD) oraz 23:30 (MTV Polska)

9 kwietnia: FOO FIGHTERS

W drugim kwietniowym odcinku „MTV World Stage” pojawi się zespół Foo Fighters. Zaczynając od pierwszego krążka zatytułowanego „Foo Fighters” po ostatnio wydany zbiór „Greatest Hits”, zespół wciąż utrzymuje się na pozycji jednego z czołowych wykonawców muzyki hard rockowej. Przekona o tym swoich widzów podczas koncertu w Londynie, gdzie zaprezentuje nowe kompozycje, m.in. „Word Forward” oraz singiel „Wheels”.

Emisja: 9 kwietnia, g. 22:00 (MTVNHD) oraz 23:30 (MTV Polska)

16 kwietnia: LINKIN PARK feat. JAY-Z

Specjalnie dla widzów, MTV powtórzy spektakularny występ jednej z najbardziej znanych współczesnych formacji rockowych – Linkin Park oraz amerykańskiego rapera – Jaya-Z. Poza słynnym utworem „Numb/Encore”, który powstał przy współpracy artysty z zespołem, wydany został także wspólny album zatytułowany „EP”. Ta prawdziwa muzyczna mieszanka wybuchowa zabrzmi prosto ze sceny w Milton Keynes.

Emisja: 16 kwietnia, g. 22:00 (MTVNHD) oraz 23:30 (MTV Polska)

23 kwietnia: DEPECHE MODE

W czwartym kwietniowym wydaniu „MTV World Stage”, wystąpi formacja, której nazwa powstała z inspiracji… tytułem francuskiego magazynu mody. Istniejąca już od 30 lat grupa Depeche Mode to prawdziwa esencja elektrycznego popu z Wysp Brytyjskich. Laureaci nagrody MTV Europe Music Awards w kategorii „Najlepszy Zespół” gromadzą dziś tłumy wielbicieli na całym świecie, zaskakując ich wciąż nowymi pomysłami muzycznymi. Podczas koncertu w Mediolanie Depeche Mode zaprezentuje m.in. kompozycje z najnowszego krążka – „Sounds of the Universe”.

Emisja: 23kwietnia, g. 22:00 (MTVNHD) oraz 23:30 (MTV Polska)

30 kwietnia: WHITE STRIPES

Od momentu powstania tego dwuosobowego zespołu, White Stripes cieszy się zasłużona popularnością jako jednego z najciekawszych zjawisk w muzyce rockowej. Od prawie 10 lat formacja znana jest szerokiej publiczności, za sprawą pierwszego wielkiego hitu „Fell in Love with a Girl”, a także kolejnych utworów i albumów. W najnowszym odcinku MTV World Stage, zespół wystąpi w Brazylii, gdzie zaprezentuje najnowsze propozycje z albumu „Icky Thump”, ale również starsze kompozycje, takie jak „Seven Nation Army” czy „Hardest Button to Button”. Emisja koncertu odbędzie się w ostatnim kwietniowym odcinku „MTV World Stage”.

Emisja: 30 kwietnia, g. 22:00 (MTVNHD) oraz 23:30 (MTV Polska)

7 maja: TOKIO HOTEL

Majowy cykl koncertowy „MTV World Stage” otworzy koncert gwiazd emo rocka. Tokio Hotel, bo o nich mowa, wydali w 2009 roku album „Humanoid”, który znowu sprawił, że o Billu Kaulitzu i spółce zrobiło się głośno. Występ Tokio Hotel dla „MTV World Stage” został zarejestrowany w Atenach, gdzie zespół wystąpił przed tysiącami fanów. Na żywo zabrzmią wszystkie znane hity, od „Schrei” po „Durch Den Monsun”.

Emisja: 7 maja, g. 22:00 (MTVNHD) oraz 23:30 (MTV Polska)

Polecane

Share This