Dir En Grey przyjedzie do Polski


2019.06.21

opublikował:

Dir En Grey przyjedzie do Polski

3 lutego we wrocławskim A2 wystąpi formacja Dir En Grey. Japończycy gościli u nas w 2018 podczas promocji albumu „The Insulated World”. Teraz przyjadą w ramach trasy „Tour 20: This Way to Self – Destruction”. Organizatorem koncertu jest Knock Out Productions. Bilety w cenach 120/140 PLN trafią do sprzedaży wkrótce.

Zespół Dir En Grey powstał ponad 20 lat temu, w wyniku rozpadu formacji La: Sadie’s, w Tokio. Nazwa kapeli jest ciekawą mieszanką trzech różnych języków – niemieckiego, francuskiego i angielskiego, a całościowo – Dir En Grey tłumaczone jest jako „szara moneta”.

Dyskografię grupy zamyka ich dziesiąty studyjny album, zatytułowany . Krążek wydany został rok temu, 26 września 2018 roku, za pośrednictwem wytwórni Free – Will.

Dir En Grey to jeden z najpopularniejszych japońskich wykonawców w Polsce. Odkąd kwintet zagościł po raz pierwszy w naszym kraju kilkanaście lat temu, regularnie powraca do nas z koncertami, szczelnie wypełniając duże kluby.

Skład kapeli jest od lat niezmienny i przedstawia się następująco: Kyo (wokal), Kaoru (gitara), Die (gitara), Toshiya (gitara basowa) i Shinya (perkusja). Dir En Grey istnieje od 1997 roku i powstał w Osace. Debiut kapeli, „Gauze” (1999), wyprodukowała legenda japońskiego ciężkiego grania, Yoshiki Hayashi z zespołu X-Japan. Choć popularnością kwintet nie dorównuje swoim idolom, zdobył pokaźną grupę fanów. Zarówno w swojej ojczyźnie, jak i poza nią. Muzyka Dir En Grey jest dla odbiorcy lubiącego niespodzianki i nieoczywiste połączenia. Japończycy krzyżują bowiem kilka różnych stylów, od ekstremalnego metalu, przez progmetal, do pierwiastków gotyckich i awangardowych. Śpiewają w ojczystym języku, ale dla fanów, sądząc po reakcjach na koncertach, nie ma to znaczenia. Bo, jak mówił Kaoru w wywiadzie sprzed lat dla polskiego „Metal Hammera”: „Myślę, że tym, co łączy nas z fanami, jest serce”. Kapela pojawiła się w Polsce jesienią 2018 roku, dając znakomity koncert w stolicy, promując wówczas swój dziesiąty studyjny materiał, zatytułowany „The Insulated World” (2018).

Polecane