Disturbed na jedynym koncercie w Warszawie

Będzie to dopiero druga wizyta amerykańskiej formacji w Polsce


2011.02.07

opublikował:

Disturbed na jedynym koncercie w Warszawie

Już w czerwcu, na jedynym koncercie w Polsce promującym ich najnowszą płytę „Asylum”, wystąpi amerykańska formacja DISTURBED! Zespół odwiedził już nasz kraj w 2001 roku, kiedy to zagrał na warszawskim Torwarze jako support przed koncertem Marylina Mansona.

Grupa powstała w 1995 roku. Wtedy do Dana Donegana, Mike Wengrena i Steve`a `Fuzz` Kmaka dołączył charyzmatyczny wokalista David Draiman. Od tamtej pory zespół sprzedał 11 milionów płyt na całym świecie, stając się tym samym jednym z najlepiej zarabiających zespołów rockowych ostatnich lat.

W 2000 roku nakładem Giant Recods zostaje wydany ich debiutancki album ,”The Sickness” i od razu winduje chłopaków na sam szczyt popularności. W Stanach Zjednoczonych krążek sprzedaje się w ilości przekraczającej cztery miliony kopii. Na liście magazynu Billboard prezentującej dwieście najlepiej sprzedających się płyt w U.S.A, „The Sickness” zajmuje 29 miejsce. Ich druga studyjna płyta zatytułowana „Believe”, wychodzi w 2002 roku i tym razem szturmem zdobywa pierwsze miejsce na liście Billboard 200! Jeszcze trzy krążki, z pięciu nagranych przez zespół, powtórzą ten wyczyn. W sumie daje to wynik czterech albumów z rzędu na pierwszym miejscu listy. Ten sukces powtórzyły tylko dwa zespoły: Metallica i Dave Matthews Band.

W 2003 roku miejsce Steve`a Kmaka zajmuje John Moyer – obecny basista zespołu. Dwa lata później, w 2005 roku ukazuje się pokryty platyną album „Ten Thousand Fists”. Na festiwalu Ozzfest 2006 Disturbed pojawia się jako gwiazda obok takich sław jak Ozzy Osbourne, System of a Down, Lacuna Coil, DragonForce, Avenged Sevenfold i Hatebreed. W 2007 na ekrany kin wchodzi widowiskowy film Transformers, a na ścieżce dźwiękowej pojawia się utwór „This Moment”, pochodzący z płyty „Indestructible” (2008). Za singiel „Inside the Fire” z tego samego albumu, Disturbed otrzymuje swoją pierwszą nominację do Grammy w kategorii Best Metal Performance 2009!

Na czerwcowym koncercie w Stodole będziemy mogli usłyszeć materiał z najnowszej płyty Disturbed zatytułowanej „Asylum”. Prace nad albumem zaczęły się juz w 2009, a płyta ukazała się rok później. Wokalista Draiman mówi, że materiał muzyczny pochodzący z nowej płyty, pokazuje pewien stopień dojrzałości i złożoności: „Asylum to nadal Disturbed, ale widać że nastąpiła pewnego rodzaju ewolucja. Prezentowany materiał zachowuje elementy tego, co do tej pory dokonaliśmy, lecz na na bardziej zaawansowanym poziomie”.

 

Więcej informacji: www.metalmind.com.pl

DISTURBED

06.06.11 – Warszawa, Stodoła, godz. 20.00

Otwarcie bramek – godz.19.00

Ceny biletów:

W przedsprzedaży – 120zł

W dniu koncertu – 140zł

Tagi


Polecane

Share This