DJ Jazzy Jeff 1 maja w Sopocie

Współpracownik m.in. Willa Smitha przyjedzie do Polski.


2015.04.21

opublikował:

DJ Jazzy Jeff 1 maja w Sopocie

Jazzy Jeff już wystąpi 1 maja w sopockiej Zatoce Sztuki. Artysta przed laty wspólnie z Willem Smithem współtworzył grupę DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince. Jazzy Jeff to przede wszystkim producent muzyczny, ikona oraz pionier hip-hopu i r&b. Ma na koncie współpracę m.in. z Eminemem, The Roots czy Talibem Kweli.

Aktualnie Jazzy Jeff jest rozchwytywanym na całym świecie DJ-em, ikoną sztuki miksowania muzyki i uznanym producentem muzycznym. Od ponad 30 lat na scenie i wciąż nie zwalnia tempa.

Jazzy Jeff urodził się w w Pensylwanii 22 stycznia 1965 roku. W 1985 roku wraz z Willem Smithem stworzyli grupę DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince. Sprzedali miliony płyt i zostali pierwszą rapową kolaboracją, która zdobyła nagrodę Grammy. W 1990 roku Jazzy Jeff założył „A Touch of Jazz” – grupę producencką.

Swoje pierwsze kroki jako DJ Jeff zaczął stawiać już w wieku 10 lat, w piwnicy jego rodzinnego domu. Dzięki temu zaczął doskonalić swoje umiejętności i w niedługim czasie stał się mistrzem scratchu a w szczególności „transformer”. Jego inną specjalnością był „chirp scratch”, który usłyszeć możecie w utworze Willa Smitha „Gettin` Jiggy Wit It” z 1998 roku. Na swoim koncie ma pięć albumów z Willem Smithem, dwa solowe i jeden – wydany własnym sumptem z Ayah. Oprócz tego spod jego ręki wyszła pokaźna ilość singli i mixtape`ów.

Polecane

Share This