Dlaczego raperzy wspierają prawomocnie skazanego Dawidziora? Kacper odpowiada na krytyczne komentarze

Nie wszystkim przypadł do gustu pomysł publikowania numeru "PDW Dawidzior".


2021.05.17

opublikował:

Dlaczego raperzy wspierają prawomocnie skazanego Dawidziora? Kacper odpowiada na krytyczne komentarze

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Wczoraj w sieci pojawił się zapowiadany od dawna kawałek „PDW Dawidzior”, w którym Kacper HTA i 17 zaproszonych gości nagrało wersy wsparcia pod adresem przebywającego w zakładzie karnym Dawidziora. Do numeru będącego bonusem z nadchodzącej płyty Kacpra „Red Pill” dograli się Nizioł, Kafar, Zbuku, Małach, Głowa, Fuso, Gregor, Ryjek, Jongmen, Ero, Rest, GMB, Felipe, Bezczel, Bilon, Żary i Arab. Nie wszystkim fanom spodobał się pomysł nagrywania tego utworu, część przypomina Kacprowi w komentarzach, że Dawidzior został prawomocnie skazany za działalność przestępczą i jego postawa zasługuje raczej na potępienie niż publiczne wyrażanie wsparcia. Co na to Kacper?

Sprawdź także: „PDW Dawidzior” wraz z klipem już w sieci.

Nie chcę tego przemilczeć, bo masa osób sadzi się w komentarzach o to, że Dawid siedzi za to, za co siedzi i „k***a, jak możecie typowi, który napadał udzielać pomocy”, cytując jeszcze Gazetę Krakowską czy tam Agorę. To tak jakby cytować Pudelka czy tam Pomponik. Wiemy dobrze, ile prawdy zawiera się w mediach i ile razy przerabiają pewne informacje. Serio – bez żadnego hejtu i ciśnięcia z każdym po kolei – życzę wam, żeby wasi bliscy kiedy powinie wam się noga, kiedy narobicie głupot, nie zostawili was na lodzie i wspierali was bez względu na to, co w życiu nawywijacie. Tak jest ze mną i z Dawidem – znamy się kopę lat, zrobiliśmy razem masę zajebistych rzeczy. To że Dawid poszedł taką stroną, a ja poszedłem taką, to jest życie, po prostu. Ja nie mam zamiaru wypinać się na niego plecami w momencie, w którym znajduje się w bagnie, w którym jest. Tkwi w nim od pięciu lat i prawdopodobnie będzie tkwił jeszcze cztery i naprawdę to jest masakra. Ja trzymam kciuki za Dawida i nie odwrócę się od niego bez względu na to, czy ktoś będzie wieszać na nim psy, czy komentarze będą takie, czy będą pie***olić trzy po trzy – moje wsparcie ma. HTA to jest więcej niż zespół i tyle – mówi raper.

Kacper w młodości sam miał problemy z prawem, dlatego zna sytuację Dawidziora i chciał wyrazić wsparcie.

Wiem, jak bardzo jest to istotne, jak znajdujesz się po drugiej stronie muru, bo jako małolat też miałem nieprzyjemność znaleźć się w areszcie. Takie gesty są na wagę złota – komentuje.

Nowy krążek Kacpera zatytułowany „Red Pill” ukaże się 4 czerwca. W sieci trwa już przedsprzedaż tego wydawnictwa.

Polecane

Share This