„Drodzy przyjaciele LGBT, zawsze byliście blisko” – Maria Peszek prezentuje nowy singiel


2021.06.09

opublikował:

„Drodzy przyjaciele LGBT, zawsze byliście blisko” – Maria Peszek prezentuje nowy singiel

fot. Zuza Krajewska

Dla fanów stęsknionych za Marią Peszek mamy dobrą wiadomość – artystka podzieliła się dziś ze światem pierwszym singlem zapowiadającym jej piąty album. Piosenka zatytułowana „Virunga” nie bez powodu ukazuje się w czerwcu, czyli w pride month.

Drodzy przyjaciele LGBT, zawsze byliście blisko. Jesteście moimi wiernymi odbiorcami, dajecie mi siłę i inspirujecie. Podziwiam Was. Znam uczucie wykluczenia. To także moje doświadczenie. Bo moje wybory życiowe odbiegają od społecznie przyjętych za obowiązujące. Dlatego pierwsza piosenka z mojej nowej płyty jest właśnie dla Was.

V jak Virunga.

V jak Victory.

Out Now! – komentuje Maria.

Sprawdź także: Przed laty wystąpiła w Idolu, teraz zastąpi Michała Szpaka w The Voice Of Poland?

Maria Peszek rozpoczęła karierę muzyczną w 2005 roku, wydając płytę „Miasto mania”. Materiał powstał we współpracy z Wojciechem Waglewskim i jego synami – Fiszem i Emade. Trzy lata po debiucie ukazał się drugi długogrający album artystki – „Maria Awaria”. Album został wyprodukowany przez Andrzeja Smolika. Obydwa krążki zapewniły Marii Peszek tytuł jednej z najpopularniejszych artystek na scenie alternatywnej w naszym kraju. W październiku 2012 ukazał się kolejny bestsellerowy, platynowy album Marii Peszek, „Jezus Maria Peszek”. Ostatnim studyjnym wydawnictwem utytułowanej artystki jest wydany w 2016 roku album „Karabin”.

Polecane

Share This