DVD Pendragon coraz bliżej – video


2012.09.06

opublikował:

DVD Pendragon coraz bliżej – video

Już za nieco ponad tydzień ukaże się długo wyczekiwane wydawnictwo DVD jednego z najbardziej zasłużonych brytyjskich zespołów prog-rockowych – Pendragon. Materiał zatytułowany „Out Of Order Comes Chaos” zawiera koncert zarejestrowany w katowickim Teatrze Śląskim w kwietniu 2011 roku podczas trasy promującej ich nowy album „Passion”. Oprócz utworów z tej właśnie płyty, Pendragon zaprezentował także nagrania, które nie pojawiały się na poprzednich płytach DVD. „Out Of Order Comes Chaos” zawiera także znakomite materiały dodatkowe: dokument „…Some of the Chaos” ukazujący życie zespołu w trasie, dokument „…Some of the Order” zawierający materiał nagrany za kulisami, w trakcie przygotowań do nagrań DVD, wywiad z Nickiem Barrettem i inne dodatki! Po raz pierwszy w historii zespołu materiał koncertowy zostanie wydany również w formacie Blu-Ray.

 

W związku ze zbliżającą się premierą „Out Of Order Comes Chaos” ujawniamy kolejne pochodzące z niego nagranie. Utwór „Indigo” można obejrzeć na oficjalnym kanale Metal Mind Productions w serwisie YouTube: 

Brytyjski zespół Pendragon cztery lata temu obchodził 30-lecie swojego istnienia i ma na koncie ponad 1.000 000 sprzedanych płyt, tysiące zagranych koncertów i co najważniejsze rzeszę oddanych fanów. Dziewiąta studyjna płyta zatytułowana „Passion” ukazała się w 11 kwietnia 2011 roku. Twórczość Pendragon polecamy przede wszystkim miłośnikom takich zespołów jak Genesis, Marillion, Areny czy IQ. Wysmakowane melodie, intrygujące wokale i błyskotliwe instrumentalne popisy to elementy, które składają się na charakterystyczny styl grupy. W muzyce grupy przeplatają się rozmaite motywy i wpływy, obok celtyckich również dźwięki flamenco. Dopracowane teksty tworzą z muzyką przekonującą i poruszającą całość. Rozbudowane, bardzo emocjonalne nagrania są największym atutem Pendragon.

Polecane

Share This