Dwa koncerty Eltona Johna w Polsce

Nie tylko Trójmiasto, ale też Łódź!


2012.01.13

opublikował:

Dwa koncerty Eltona Johna w Polsce

Wczoraj do mediów trafiła informacja o koncercie Eltona Johna w trójmiejskiej Ergo Arenie 8 lipca, jednak jak się okazuje, nie będzie to jedyny koncert, który ten uznany artysta da w Polsce na początku lipca. Ogłoszono właśnie, że dzień wcześniej, 7 lipca, John zaśpiewa także w łódzkiej Atlas Arenie!

O ile trójmiejską imprezę organizują Gdańska Agencja Artystyczna „Lew” oraz Stowarzyszenie Muzyczne „Forza”, do występu w Łodzi dojdzie z inicjatywy firmy Prestige MJM oraz Radia Złote Przeboje i odbędzie się on w ramach cyklu „Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje”.

W informacji prasowej o Eltonie Johnie czytamy tak:

Elton John to wybitny brytyjski piosenkarz i pianista. Początkowo związany z rockiem, jednak z czasem kierujący swoją twórczość także w kierunku muzyki pop. Znany z wielu znakomitych ballad. Charakterystycznym elementem każdego koncertu Eltona Johna jest fortepian. Bez jego obecności trudno wyobrazić sobie największe hity brytyjskiego piosenkarza.

Elton John uczestniczył w wielu ważnych wydarzeniach muzycznych. I tak na przykład w 1986 roku na pożegnalnym koncercie zespołu Wham na londyńskim stadionie Wembley wystąpił gościnnie, śpiewając z Georgem Michaelem piosenkę „Candle in the Wind”. Z kolei w 1992 roku wziął udział w koncercie poświęconym pamięci Freddiego Mercury’ego. Z Axlem Rosem wykonał wówczas „Bohemian Rhapsody” i „The Show Must Go On”. Tego typu występów oraz duetów z innymi wybitnymi wykonawcami Elton John ma w swoim dorobku co niemiara. Brytyjski wokalista jest również laureatem wielu prestiżowych nagród. Jego utwory, takie jak chociażby: „I’m still standing?”, „Blue Eyes”, czy „Sacriface” cieszą się po dziś dzień niesłabnącą popularnością. W 1995 roku Elton John i Tim Rice otrzymali Oscara za piosenkę „Can You Feel the Love Tonight” do filmu „Król Lew”.

Polecane

Share This