Dwa miliony Maty. Żaden polski artysta przed nim tego nie osiągnął

Reprezentant SBM Labelu pisze historię.


2021.09.06

opublikował:

Dwa miliony Maty. Żaden polski artysta przed nim tego nie osiągnął

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Stało się to, co przewidywaliśmy kilka tygodni temu – Mata został pierwszym polskim artystą, który przekroczył 2 mln słuchaczy na platformie Spotify w skali miesiąca. Zastanawialiśmy się, czy reprezentant SBM Labelu dokona tego jeszcze przed premierą „Młodego Matczaka” i wiemy już, że tak się stało.

Po raz kolejny możemy powiedzieć, że historia tworzy się na naszych oczach, bo Michał jest pierwszym artystą w naszej wytwórni i zaledwie drugim w polskiej historii, który przekroczył wspomniany próg miesięcznych słuchaczy. Do tej pory jedynym Polakiem, któremu się to udało był… Fryderyk Chopin. Przebicie tej bariery niewątpliwie ułatwił najnowszy singiel Michała – „Papuga”, który nadal utrzymuje się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych utworów w Polsce na Spotify. Kawałek promuje „Młodego Matczaka”, czyli nachodzący album Maty – komentuje sukces swojego podopiecznego SBM Label.

My tymczasem doprecyzujemy – Mata jest pierwszym polskim artystą z milionem słuchaczy na Spotify. Fryderyka Chopina średnio możemy tutaj brać pod uwagę, ponieważ Chopin zmarł przed wymyśleniem fonografii, dlatego w serwisach streamingowych znajdziemy jego utwory, ale grane przez innych muzyków.

Polecane

Share This